Чим обшити металеві сходи в будинку

Металеві сходові конструкції в приватних і громадських будівлях заслужено вважаються найбільш практичними і довговічними. Однак метал без будь-якої обробки далеко не завжди доречний в інтер'єрі. Тому перед більшістю власників постає питання - чим обшити металеві сходи в будинку так, щоб обробка співпадала із загальним стилем обстановки і при цьому не зменшувала зручність експлуатації.

Дерево, скло, камінь ...

Натуральні матеріали завжди були фаворитами при вирішенні питань оформлення. Особливо підходить для обробки металевих сходів в будинку якісне, добре оброблене дерево. Воно пом'якшує жорсткість і холодність металу, створює приємну і природну атмосферу, радує неповторною текстурою і кольором.

Зазвичай дерево на сходах використовують для:

  • накладок на сходинки і підступенки;
  • перил і опорних стовпів для них (балясин, стійок);
  • оформлення примикання сходинок до опор.

При використанні натурального або забарвленого дерева метал зазвичай обробляють так, щоб він гармоніював з відтінком обшивки і при цьому зберігав свої експлуатаційні характеристики - не іржавів, не покривався подряпинами або щоб не окислювався.

Аналогічно використовуються панелі і деталі з натурального або штучного каменю. Відполіровані, покриті спеціальними захисними складами, вони служать значно довше деревини та надають сходам благородний і солідний вигляд.

Важливо: кам'яні сходинки і підступенки за рахунок високої щільності створюють підвищене навантаження на металеву конструкцію сходів. При розрахунку виробу це навантаження обов'язково треба враховувати.

Скло відмінно поєднується з металом, забарвленим або хромованим, створює ефектний вигляд сучасності і навіть фантастичності інтер'єру. Дизайнери успішно застосовують кольорове прозоре і тоноване, матоване або рельєфне, армоване або з іншими добавками скло для накладок на сходи, огороджуючі панелі та інші фрагменти сходів.

Найбільш ефектні поєднання скла і металу при виконанні грамотного підсвічування сходинок.

Цікаві ідеї: чим обшити металеві сходи

Крім традиційних і звичних матеріалів, використовуються і креативні ідеї.

Зовнішню сторону сходів (куди сходинки виходять торцями) можна зашити гіпсокартоном, деревом і панелями різного роду. В цьому випадку в просторі під сходами легко влаштувати комору або шафу.

Для сходинок часто використовують МДФ і ДСП, але в цьому випадку повинна бути або посилена металева основа, або під декоративну панель вбудовується додатково лист фанери. Аналогічно працюють з керамічною плиткою, панелями зі штучного каменю, мозаїкою та іншими матеріалами.

Залиште заявку і отримаєте в подарунок
консультація дизайнера
Виїзд на заміри
Розробка 3D-проекту