Як гарно оформити сходи в будинку

Оздоблення і оформлення сходів не менш важливі, ніж їх конструктив. Для людей, що самостійно розробляють дизайн або замовляють його у фахівців, важливо пам'ятати: за стилем, кольором, матеріалами та декором модель повинна відповідати решті оздобленню житлового або громадського приміщення.

Класика, модерн, хай-тек, лофт ...

Стильові особливості сходів в приватних будинках зазвичай підкоряються загальним закономірностям оформлення житла. Так, при «сільському» стилі віталень і спалень краще зробити дерев'яні сходи з різьбленими або точеними балясинами.

Для виконаного на основі натурального, без забарвлення, дерева, але більш суворого інтер'єру, краще використовувати моделі з комбінацією дерева і металу.

В «природній» обробці житла вдало виглядають перила або їх опори з мінімально оброблених гілок і стовбурів.

Конструктивні особливості сходів також підкоряються стильовим вимогам. Метал з деревом найкраще виглядає в варіанті збірки «на больцах» або «на металевому косоурі». Для повністю дерев'яних споруд оптимальні дерев'яні тятиви і щаблі, варіанти з центральною збірною або цільною опорою з дерева.

Для металевих зі скляними сходинками моделей характерне використання опор під скляні панелі - така конструкція забезпечує правильний розподіл навантаження на відносно крихке скло.

Для зменшення ризику, сходинки (а часто і панелі огорожі) випускаються з триплексу (багатошарового скла) або загартованого матеріалу.

Додатковий декор

Якщо власникам житла здається недостатньою привабливість моделі самої по собі, постає питання - як красиво оформити сходи в будинку. Для цієї мети використовують:

  • тематичні святкові прикраси - наприклад, до Нового року та Різдва;
  • букети та композиції з живих або штучних квітів;
  • стрічки, банти, драпірування;
  • горщики з живими рослинами (якщо конструкція і габарити дозволяють).

Останній варіант зазвичай використовується для вуличних сходів, причому з урахуванням нашого клімату - тільки в літній час.

Також в якості додаткових елементів декору використовують ошатну плитку, різьблення по дереву і каменю, полірування і лакування сходинок, ошатні панелі на стіні, незвичайні скульптури в якості опор перил та інше.

Дуже гарно виглядає також ретельно підібрана фарба, лак, кахлі, мозаїка.

Залиште заявку і отримаєте в подарунок
консультація дизайнера
Виїзд на заміри
Розробка 3D-проекту