Як зробити сходи на горище в будинку

Горищні приміщення в будинку зазвичай не найпопулярніші і нечасто відвідувані. Однак доступ до них повинен бути постійно. Шукати приставні сходи, щоб потрапити на горище в разі термінової необхідності, не раціонально. Зазвичай влаштовують стаціонарні або доладні сходи.

Конструкції і матеріали

При малих розмірах місця для сходів використовуються приставні або розкладні, майже вертикальні, сходи. Кут нахилу маршу до горизонталі в цьому випадку становить 60 ... 90 градусів. Оптимальним для складеної моделі, що забезпечує мінімальні витрати вільного простору, вважається кут 75 градусів

Похожее изображение

Для сходів з таким ухилом ширина сходинки мало принципова. Вона повинна давати достатню опору для ступні, при цьому не повинна бути пласкою. Відмінно виправдовують себе поперечини круглого, квадратного або прямокутного перерізу. Основна умова для сходинок - необхідна міцність і зручна для переміщення людини довжина. Моделі із загальною шириною менше 50 см допустимі тільки для дуже нечастого використання людьми худорлявої комплекції.

Найбільш раціональний і акуратний варіант облаштування входу на горище - складні компактні сходи з дерева з кришкою люка. У звичайному положенні ця кришка закриває отвір у стелі, складені сходи розташовуються на горищі або під стелею. У розкладеному положенні розташовані на відстані 30 ... 50 см сходинки забезпечують легкий доступ на горище.

Нижні частини сходових стійок при цьому підрізані так, щоб гарантувати щільну опору і відсутність ковзання по підлозі. У складеному положенні конструкцію утримують спеціальні засувки.

Похожее изображение

Схожий принцип використовується при влаштуванні металевих складних сходів.

Тут конструкція навіть більш проста, більш того - при покупці легше регулювати необхідну довжину виробу, додаючи або прибираючи ланки.

Стаціонарні сходи нагору

Якщо горищне приміщення відвідується відносно часто і / або є місце, можна подумати про те, як зробити сходи на горище стаціонарними. У таких випадках використовують зазвичай металеві, металево- дерев’яні, суцільно дерев’яні варіанти. Для економії місця використовують гвинтові і забіжні щаблі, моделі «гусячий крок» ( «качиний крок»), сходи з ухилом до горизонталі понад 60 градусів.

Картинки по запросу стационарная чердачная лестница

Для сходів «гусячий крок» характерна асиметрична форма сходинок- це полегшує пересування при менших витратах місця. У таких моделях перила не обов'язкові, при меншому куті нахилу їх намагаються встановлювати хоча б біля верхньої частини.

Залиште заявку і отримаєте в подарунок
консультація дизайнера
Виїзд на заміри
Розробка 3D-проекту