Як зробити сходи в підвал з дому

Підвальні та напівпідвальні приміщення в приватному будинку або громадському будинку вимагають обов'язкового встановлення сходів або - в деяких випадках - пандуса. Важливо розуміти, що на відміну від міжповерхових, підвальні сходи використовуються порівняно рідко, тому не обов'язково робити їх дуже зручними. Але необхідно передбачити достатню ширину сходинок і кут спуску так, щоб всі необхідні вантажі можна було без проблем спустити або підняти.

Необхідні конструктивні параметри

Під час влаштування сходів враховуються такі нюанси:

  • кут нахилу - для міжповерхових конструкцій передбачається 24 ... 37 градусів, понад 45 вважається не дуже зручним, але прийнятним для підвальних і горищних сходів. Кут більше 60 градусів притаманний приставним або розкладним сходам;
  • ширина сходинки й висота підступенка. Оптимальне поєднання розмірів для комфортного переміщення - 300 мм і 150 мм. Однак для економії місця приймають ширину сходинки 250 ... 280 мм, висоту до 200 мм;
  • ширина сходового маршу. Для спуску / підйому тільки однієї людини без вантажу може бути достатнім 500 ... 600 мм, але в підвальні приміщення зазвичай спускаються з вантажем, іноді великогабаритним. Тому при розрахунку слід спиратися на індивідуальні дані про характер переміщуваних речей.

Висота сходового отвору (відстань від сходинки до зводу над головою користувача) обчислюється так, щоб людина могла рухатися вільно, не нахиляючись. Цей параметр визначається на підставі інформації про зріст мешканців будинку з усередненням.

Матеріали і оформлення

Розбираючись, як зробити сходи в підвал з дому, необхідно подбати не тільки про конструктивну зручність, але і про достатній запас міцності. Оптимальним матеріалом для рідко використовуваних сходів вважається дерево, для більш активної експлуатації - метал. Якщо планується побудувати дерев'яні східці і несучі елементи, важливо захистити їх від вогкості і можливого впливу грибка, цвілі (особливо актуально для вологих погребів і підвалів). Металеві вироби покривають антикорозійною фарбою або обробляють іншим способом так, щоб уникнути іржі.

При наявності місця і можливостей іноді зручно організувати доладні сходи в підвал. У таких випадках конструкція може складатися і зберігатися в сухих приміщеннях самого будинку, опускається в підвал (льох) тільки при необхідності.

Залиште заявку і отримаєте в подарунок
консультація дизайнера
Виїзд на заміри
Розробка 3D-проекту