Приставні сходи для приватного будинку

При необхідності економити місце в приватному будинку, іноді доводиться користуватися приставними сходами замість стаціонарної конструкції. Звичайно, для постійного переміщення - наприклад, з першого поверху на другий, де розташовані спальні - такий варіант незручний. Приставні сходи для приватного будинку зазвичай задіюються як практичний доступ до маловідвідуваних приміщень - горище, льох.


Як правильно використовувати приставні сходи

Такі конструкції найчастіше експлуатуються поза домом. Так, для доступу на горище у фронтоні будинку встановлюються компактні двері, до «порогу» яких приставляються сходи. Зручно добиратися таким способом до даху з метою очистити його від снігу, провести поточний ремонт або просто оглянути дахове покриття перед дощовим сезоном.

 

Для льохів приставні сходи використовуються або спуском при необхідності у відкритий люк, або на постійній основі. У другому випадку обов'язкова обробка матеріалу від цвілі і дії підвищеної вологості, характерних для підземних приміщень.

 

Цікаво, що поняття «приставні сходи» для приватного будинку можуть бути і постійними, а не переноситися з місця на місце. Іноді під цією назвою розуміють просто модель з крутим ухилом, характерною конструкцією (зі зменшеними сходинками, обов'язковими боковинами) і без перил.

У житлових приміщеннях приставні сходи часто використовується для доступу в високо розташовані частини шаф і стелажів. Приклад - бібліотека з полками, що доходять до стелі, до яких без сходів або спеціальних підставок дістатися складно.

 

Незвичайні способи використання приставних сходів в будинку або квартирі

Незважаючи на гадану утилітарність виробу, в сучасному інтер'єрі воно іноді грає зовсім незвичну роль. З типових драбин і коротких приставних драбин роблять:

 

  • вішалки для одягу та речей - при цьому конструкцію не обов'язково закріплюють за місцем, зазвичай її можна вільно переставляти з однієї частини кімнати / квартири / будинку в іншу. Дуже зручно таким чином зберігати в підвісному вигляді сувеніри, біжутерію, дрібні аксесуари;
  • для місцевого освітлення;
  • полиці для взуття в передпокій або в кімнату;
  • полиці для книг, дрібних речей, посуду;
  • практичне пристосування в санвузол, що дозволяє розмістити рушники, лазневі приналежності, косметику та інші предмети;
  • просто як незвичайна прикраса і доповнення обстановки.
Залиште заявку і отримаєте в подарунок
консультація дизайнера
Виїзд на заміри
Розробка 3D-проекту