Ремонт дерев'яних сходів

Незважаючи на відносну довговічність, дерево як будівельний матеріал може нормально «працювати» тільки за умови правильного монтажу і догляду. Якщо ж навантаження на дерев'яні сходи були надмірними, а умови експлуатації не відповідали вимогам, рано чи пізно виникне необхідність в ремонті.


Коли слід зайнятися ремонтом дерев'яних сходів

Зазвичай при питанні: «А чому Ви вирішили ремонтувати сходи?», власники називають такі причини:

  • конструкція втратила стійкість / міцність. Можливі часткова поломка сходинок або опор, перил, відчуття похитування або прогину виробу;
  • ушкодження деревини комахами-червицями, грибком і цвіллю;
  • поява дефектів, що безпосередньо не впливають на можливість використання, але дратують користувачів - скрип сходинок або перил, поява незначних тріщин або відколів, стирання поверхні сходинок, поломка декоративних елементів огорожі, зміна кольору і / або текстури деревини від часу;
  • погіршення естетики. Незважаючи на те, що сходи фактично відповідають всім експлуатаційним вимогам, їх вид перестав влаштовувати власників. Можливі проблеми з лаком / фарбою, що втратили цілісність, сильне забруднення опорних поверхонь, вигоряння деревини на сонці. «Набридло, хочу іншу!» - теж вагомий аргумент для зміни виду / конфігурації виробу або його повної заміни.

Важливо розрізняти терміновість ремонту дерев'яних сходів. Якщо проблеми з основними елементами (силовою структурою, сходинками, поручнями) явно виражені і є ризик обвалення конструкції під час руху по сходах або знаходження поруч з ними - необхідно терміново приступити до заміни пошкоджених елементів.

 

При естетичних проблемах ремонт також краще почати якомога раніше, це дозволить скоротити витрати часу і грошей на реконструкцію сходів. Однак життю та здоров'ю мешканців будинку / квартири відкладання робіт не загрожує.

 

Стандартні етапи ремонту дерев'яних сходів

Першим етапом ремонту завжди є перевірка цілісності конструкції в цілому. Для цього уважно оглядають всі деталі за допомогою ліхтарика (особливо в слабо освітлених місцях під сходинками), шукають ознаки зносу фрагментів каркаса, перевіряють міцність сходинок. Для пошуку «проблемних місць» можна використовувати простукування дерев'яним або гумовим молотком, натискання на елементи, а також «прослуховування» дерева. При наявності в матеріалі шкідників (червиць) може бути чутно характерне потріскування і шелестіння в товщі дерева. Про наявність жучків свідчать також дрібні отвори в лицьовій стороні деталей, труха під дерев'яними фрагментами.

Цвіль і грибок легко виявити за специфічним запахом і зміною кольору дерева.

 

Після виявлення деталей, що потребують ремонту, їх витягують з конструкції, по можливості не розбираючи її повністю (якщо мова не йде про силовий каркас). Підготувавши аналогічні деталі, їх монтують на місце пошкоджених і підбирають покриття так, щоб нові елементи збігалися за кольором / текстурою зі старими.

 

У разі необхідності заміни лаку / фарби, поверхні сходів шліфують наждачним папером різної зернистості до повної зачистки, після цього наносять новий шар поверхневого покриття.

Залиште заявку і отримаєте в подарунок
консультація дизайнера
Виїзд на заміри
Розробка 3D-проекту