Ремонт сходів з каменю

Природний камінь - чудовий матеріал для створення елітних сходів. Однак його безперечні переваги необхідно підкреслювати ретельним доглядом і своєчасним ремонтом.


Що може пошкодити камінь?


Зазвичай для створення сходів використовують тверді, такі, що мало піддаються зовнішнім впливам, породи мінералів - граніт, мармур, рідше вапняк і травертин, черепашник, піщаник. При цьому різні частини сходів можуть бути виготовлені з різних порід каменю або, наприклад, з каменю і металу. Металеві деталі використовуються як силовий каркас, кам'яні - як опори для ноги (сходинки), фрагменти перил та їх опор. Відповідно, ремонт сходів з каменю може полягати у відновленні цілісності і зовнішнього вигляду кам'яних деталей, металевої підтримуючої конструкції або всього виробу в цілому.

 

Каркас кам'яних сходів, виконаний з «чорного» прокату, з часом може піддаватися корозії, особливо якщо поверхневий захист був виконаний недостатньо якісно або умови експлуатації не відповідали проектним. Що ж стосується виготовлених з полірованого або навмисно зробленого шорстким (для безпеки переміщення) каменю сходинок і поручнів, то основні їх ймовірні пошкодження - відколи, щербини і потертості. Особливо великий ризик появи заглиблень в середині сходинок (по лінії руху) у виробів з порівняно м'яких сортів мармуру, вапняку і пісковику, які мають більш низьку стійкість до стирання, ніж граніт.

 

Як ремонтувати кам'яні сходи

Якщо в основі конструкції лежать металеві елементи, то при ремонті їх обов'язково необхідно зачистити від плям іржі і обробити захисним засобом. Для сходів, силовий каркас яких сильно проіржавів або погнувся під дією надмірних навантажень, варто повністю замінити несучі деталі.

Кам'яні сходинки і кладка, влаштовані на схилі або на масивній стіновій / підпірній конструкції, іноді засмучують власників тріщинами. Їх можна і потрібно ремонтувати за аналогією з тріщинами в бетоні, заповнюючи порожнечі спеціальним ремонтним складом з додаванням полімерних зв'язуючих. Великі і глибокі тріщини і вибоїни додатково скріплюються металевими скобами, укладеними в поперечні пропили.

 

Видиму частину «заплатки» в обов'язковому порядку шліфують врівень з основною поверхнею і декорують кам'яною крихтою або чіпсами з тієї ж породи мінералу - це дозволяє зробити відновлену поверхню практично ідентичною базовій.

 

У разі сильного пошкодження кам'яні панелі краще повністю замінити, можливо облаштувати кам'яну мозаїку.

 

Найбільш часті пошкодження кам'яних сходинок - дрібні відколи, подряпини і тріщини - усуваються глибоким шліфуванням з наступною обробкою зміцнюючими просоченнями (праймерами) і покриттям захисним лаком для каменю.

Залиште заявку і отримаєте в подарунок
консультація дизайнера
Виїзд на заміри
Розробка 3D-проекту