Ремонт сходів з бетону

Бетон - матеріал дуже міцний і довговічний, однак і у його надійності є межі. Тому ремонт сходів з бетону проводиться не так вже рідко, особливо якщо конструкція спочатку була виготовлена ​​з не дуже якісних матеріалів або з порушеннями технології.


Основні проблеми бетонних сходів


Якщо конструкція була виконана за правилами - з армуванням згідно планованого навантаження, з витримкою цементно-піщаної суміші до проектної міцності - найчастіше проблема полягає в щербинах на поверхні, викрошуванні країв сходинок. Це пов'язано зі збільшеним навантаженням на окремі ділянки, з коливаннями температури і вологості.

 

Якщо ж в самій конструкції (монолітній або збірній) виникли глибокі тріщини, з вибоїн стирчить іржава арматура - швидше за все, доведеться повністю замінювати сходи або вкладати чималі кошти в їх зміцнення та облицювання.

 

Естетичні проблеми бетонних сходів найчастіше вирішуються шляхом облицювання, однак і в цьому випадку знадобиться вирівняти і посилити поверхню сходинок - це необхідно для того, щоб облицювання повністю спиралося на міцну і рівну площину і не деформувалася в процесі експлуатації.

 

Послідовність ремонту сходів з бетону

Як і в будь-яких ремонтних роботах, першим етапом є уважний огляд конструкції, виявлення слабких місць. При виявленні тріщин їх розшивають, зміцнюють поперек укладеними в пропили металевими скобами і заповнюють ремонтним розчином. Краще використовувати суміші, що містять полімери (пластифікатори).

 

Щербини та вибоїни на бетоні, обламані краї зачищають до відсутності крихкого матеріалу і так само, як тріщини, заповнюють ремонтним складом. Важливо після накладення таких «латок» ретельно вирівняти поверхню бетонних елементів, особливо якщо планується їх облицювання або оздоблення штукатуркою / фарбою.

 

При підготовці бетонних поверхонь до будь-якої обробки бажано використовувати грунтовки глибокого проникнення - це збільшить поверхневу міцність штучного каменю, запобіжить появі пилу і розкришування поверхні. Також обробка ґрунтовкою / праймером поліпшує зчеплення бетону з оздоблювальними покриттями.

 

Для облицювання декоративними матеріалами (дерево, плитка, ламінат, полімерні або скляні накладки, металеві накладки) на бетонні сходи можна накласти підсилюючі металеві елементи: куточки на краю сходинок, стрижні для посилення кріплення перил, інше.

 

Ремонт сходів з бетону завершують установкою декоративних деталей, що закривають стики облицювання, і / або нанесенням захисного покриття на матеріал.

Залиште заявку і отримаєте в подарунок
консультація дизайнера
Виїзд на заміри
Розробка 3D-проекту