Зручні сходи для літніх людей

При виборі будівельних конструкцій, що забезпечують умови життя в цілому і переміщення по житлу зокрема, необхідно приділяти особливу увагу зручності та безпеці, якщо справа стосується людей похилого віку.


Сходи взагалі і сходи зручні - в чому різниця?

Для людей, рухливість яких в силу віку або стану здоров'я обмежена або утруднена, підйом або спуск по сходах представляє певні труднощі. Захворювання суглобів, надмірна вага, складності з координацією в просторі - все це вимагає особливої ​​турботи про зручність переміщення. Тому при проектуванні будинку з кількістю поверхів більше одного і наявності в ньому таких мешканців варто дуже уважно ставитися до вибору основних параметрів сходів.


До базових характеристик, що сильно впливають на зручність руху, відносяться:

● кут нахилу сходів. Якщо літня, або людина, що має проблеми зі здоров'ям змушена користуватися інвалідним візком або ходунками, а також милицями, замість звичайних сходів може знадобитися пандус. Оптимальним варіантом, звичайно, буде ліфт, але далеко не в кожному окремому будинку можна організувати такий механізм. Якщо ж рух по сходинках можливий, необхідно забезпечити кут нахилу не більше 45 градусів до горизонталі, а краще в межах 30 ... 38 градусів;

● ширина сходинки. Вона повинна повністю вміщати стопу по довжині, причому бажаний запас не менше 10%. Виступи на краях сходинок, за які людина може зачепитися носком при ходьбі, підвищують ризик падіння;

● висота сходинки - визначається кутом нахилу, кількістю сходинок і їх шириною. Для комфортного переміщення висота більше 190 см небажана;

● ширина сходів (прольоту) в цілому - не менше 100 см, якщо людина переміщається з тростиною / милицею - 120 ... 140 см.


При обмеженій рухливості користувача і можливих проблемах з рівновагою та координацією (через запаморочення, недостатню стійкість) важливо встановити на міжповерхових сходах максимально міцні і зручні поручні. Висота їх визначається індивідуально, виходячи з особливостей конкретного користувача, допустиме навантаження на опору - не менше ваги людини плюс 10 ... 15%.


Яку конструкцію вибрати

Зручними сходами для літніх людей вважаються вироби з прямими маршами, сходовими майданчиками і кількістю сходинок в одному марші не більше 9 ... 10. Це досить складно здійснити в умовах обмеженого простору приватного будинку, але при відсутності інших варіантів доводиться виділяти необхідне місце на створення сходів з двома-трьома маршами замість одного і відмовлятися від більш компактних гвинтових конструкцій.

 

Залиште заявку і отримаєте в подарунок
консультація дизайнера
Виїзд на заміри
Розробка 3D-проекту