Які сходи встановити в пентхаусі

Під назвою «пентхаус» у нас часто мають на увазі просто елітну квартиру в дорогому районі. Насправді ж цей термін відноситься до багатокімнатних апартаментів на верхньому поверсі багатоповерхового будинку, що мають вихід на плоский дах.

Раз є вихід на дах – обов’язково повинні бути і сходи, інакше як милуватися з верхньої точки хмарочоса видами міста? Отже, при купівлі такого житла треба відразу ж вирішити питання про те, які сходи встановити в пентхаусі.

Обмежень по площі в такому житлі зазвичай немає, так що можна не намагатися «втиснути» конструкцію в мінімальний обсяг. Краще віддати перевагу моделі з невеликим, комфортним кутом підйому, широкими сходинками, ефектною – і безпечною! – огорожею.

Спіральні і гвинтові сходи в цьому випадку використовуються скоріше як оригінальне доповнення до інтер’єру, ніж для економії місця.

Обстановка дорогих апартаментів продумується, як правило, дизайнером, тому найважливішою вимогою до сходів, крім комфорту пересування, стає їх естетика, стильова і колірна відповідність.

Для цих конструкцій використовують хромований і з кольоровими покриттями метал, прозоре і тоноване загартоване скло, триплекс-панелі, цінні породи дерева. Велика увага приділяється також підсвічуванню, особливо прихованному.

Цікавою особливістю пентхаусів є високі стелі. Завдяки цьому пологі сходи можна робити однопрогоновими і розміщувати під ними меблі, предмети декору, кімнатні рослини.

Якщо житло складається не з одного рівня (квартира і ділянка даху), а двох-трьох (два рівня квартири і майданчик на даху, наприклад), сходи можуть бути з»єднаними – в цьому випадку вони розташовуються в загальному прорізі і з’єднують всі рівні – або ж розділеними на дві або три окремі конструкції.

З точки зору безпеки дуже важливо ще одне міркування. Якщо сходи йдуть уздовж краю даху, їх огорожа повинна бути максимально надійною і міцною, а покриття сходинок – абсолютно не слизьким і не схильним до зміни цього параметра при зміні температури або вологості.

Зазвичай, щоб захистити сходинки від намокання і заметів снігом, особливо в нашому кліматі, вихід сходів на дах влаштовують або в приміщенні, або під навісом. Перший варіант більш раціональний, оскільки дозволяє зберегти потрібний температурний режим в квартирі, не встановлюючи додаткові двері на вході в сходовий проріз.