УСТАНОВКА СХОДІВ В МАЛЕНЬКИЙ ОТВІР

У приватних будинках, особливо тих, що створюються без чіткого архітектурно-конструктивного проекту, часто виникають труднощі з тим, щоб «вписати» міжповерхові сходи в залишений простір. Розміри прорізу не відповідають стандартам, тому доводиться вимушено відмовлятися від деяких способів кріплення сходинок і зменшувати їх габарити.

На чому заощадити місце

Якщо стадія будівництва або ремонту дійшла до встановлення сходів в маленький отвір, власники житла стають перед питанням – а яку ж модель вдасться «втиснути» в існуючий простір?

В цьому випадку краще відразу відмовитися від:

-занадто пологого кута підйому / спуску. Майже напевно нахил буде близький до «верхніх» допустимих значень – 45 … 50 градусів по відношенню до підлоги;

-краще уникати масивних опорних стійок перил, огорож, фігурних балясин і стовпів. Можливо, доведеться взагалі відмовитися від перил. Якщо сходинки однією стороною примикають до стіни, а іншою до сусіднього маршу, це не критично. Якщо ж одна сторона сходів не має обмежень, перила на ній встановити все-таки доведеться – але в цьому випадку вони повинні бути легкими і компактними;

-не варто вибирати конструкції з повнорозмірними сходинками. Зменшені, фігурні, забіжні, «гусячий крок» – всі ці варіанти дозволять зберегти комфорт переміщення при максимальній економії місця.

Для порівняння: модель з забіжними сходинками займає на 5 … 15% менше місця, ніж сходи з тим же кутом підйому, шириною і висотою сходинки, але з сходовим майданчиком.

Економічні в плані установки в невеликих отворах і гвинтові сходи. Зрозуміло, мова йде про компактні вироби з кріпленням на опорному стовпі і мінімальним загальним радіусом.

Для них отвір як такий не потрібен – виріб добре виглядає в кутку приміщення або біля стіни. Розташовувати його посеред кімнати не рекомендується, таке допустимо тільки для зонування при досить просторій «студії».

Зручний вид опор для установки сходів в маленький отвір

Оптимальним варіантом конструкції стануть модульні або виконані на одному-двох косоурах сходи. Використання шнурів забирає додатковий простір від ширини прольоту, що в умовах економії місця неприйнятно.

Консольне кріплення сходинок зручне тільки на стадії будівництва або капітального ремонту, якщо для цього немає необхідності влаштовувати додаткові шари стяжки або допоміжні конструкції у опорної стіни.