Малогабаритні сходинки на другий поверх кутові

При вимушеній економії простору часто використовуються малогабаритні сходи на другий поверх. З цією метою застосовується технологія забіжних сходинок – вони одночасно продовжують підйом та забезпечують поворот маршу на потрібний кут. При цьому такі сходинки на другий поверх (кутові) часто мають фігурну форму, щоб забезпечити зручність підйому/спуску без втрати корисного простору.

 

Малогабаритні сходинки: що це і навіщо потрібні

Компактні сходи на другий поверх є конструкцією, яку використовують у приміщеннях, де неможливо встановити повноформатні її варіанти. Найбільш поширені для цього кімнати – це вітальня, хол, вхід до мансарди та не тільки.

Іноді є необхідність зрізати зайве, заощадивши при цьому непогано площі для розміщення інших елементів у приміщенні, що для цього не призначене. Для таких цілей використовують маленькі варіанти, які представлені широким асортиментом товарів.

малогабаритні кутові сходинки на другий поверх

Наскільки такі вироби є меншими, ніж класичні? Якщо порівнювати їх із прямими варіантами, то приблизно вполовину скорочується їх глибина проступа, довжина, ширина та інші параметри. Це безпосередньо впливає на зручність застосування, проте при правильному розрахунку та проектуванні, використанні хороших та перевірених матеріалів та компаній-виробників, можна не помітити різниці та не створювати травмонебезпечних ситуацій під час підйому.

Серед особливостей невеликих сходинок на другий поверх зазначимо:

  1. Значно менші габарити порівняно з повноформатними виробами.
  2. Застосування меншої кількості матеріалів для їхнього виробництва.
  3. Широкі можливості для декорування та унікалізації дизайну та стилю.
  4. Незвичайні форми, які дозволяють додати конструкції родзинки.
  5. Збереження зручності переміщення при зниженні габаритів.

особливості невеликих сходинок на другий поверх

Кутові сходи також припускають можливість залучення досить великого та широкого спектру підйомних елементів, що не обмежуються тільки забіжними. Маленькі розміри можуть мати також і класичні, прямі варіанти, якщо підігнати їх під габарити підйомного виробу. Особливо якщо монтувати їх на сходах з Г- або П-подібною конструкцією, що мають повороти.

Ще один варіант – сходинки гусячий крок. Відрізняються вони наявністю або косих, або овальних вирізів, а також розташуванням, як на шахівниці. Тобто вони йдуть не одна за одною, цілісним полотном нагору, а праворуч наліво. При цьому такий варіант використовують рідко, тому що він не надто зручний та безпечний для підйому, а тому не рекомендуємо встановлювати його за наявності осіб похилого віку в будинку.

Відзначимо також і той факт, що можна задіяти як загалом круглі, так і напівкруглі рішення. Закруглені кути не тільки додають деякої ніжності та естетичності самій конструкції, але й суттєво зменшують її габарити, дозволяючи «зрізати» надлишкові сантиметри.

 

Варіанти забіжних сходинок

Найчастіше забежные сходинки мають форму трикутника чи трапеції. Саме така геометрія забезпечує достатню ширину проступу (опорної поверхні).

Якщо кут повороту перевищує 90 градусів, застосовують також напівкруглі сходинки та криволінійні варіанти. Завдяки закругленому виступу ширина сходинки значно збільшується, а ширина сходів та кут підйому залишаються колишніми.

Цікаво, що правильно підібране розташування дозволяє збільшити витрату матеріалу не більше ніж на 15…20%. При цьому сходи кутові на другий поверх, які доповнені за допомогою такого компонента, будуть виглядати значно дорожче, більш вишуканими та оригінальними, ніж якби для їх побудови задіялися класичні, прямі рішення.

плюси кутових сходів із забіжними сходинками

Плюси кутових сходів на другий поверх із забіжними сходинками такі:

  • Суттєва економія будівельних матеріалів, що дозволяє задіяти дорожчі види дерева;
  • Можливість створення не тільки з натурального дерева, а й з комбінованих матеріалів – металу, пластику та не тільки;
  • Зменшення вартості через пропорційне зменшення витрат матеріалу, що позитивно впливає на ваш бюджет;
  • Оригінальний зовнішній вигляд, який доповнює підйомну конструкцію та дозволяє унікалізувати її під ваш дизайн.

Якщо місце для сходового отвору обмежено особливо строго, допустимо застосовувати сходи типу «качиний крок» (інша назва «малогабаритні сходи гусячий крок»). У таких моделях всі сходинки є фігурними. Залежно від дизайну вони можуть бути закругленими або Г-подібними, але в будь-якому випадку виступ орієнтований так, щоб людині було зручно спускатися/підніматися.

Найбільш практичні сходинки для сходів кутові у разі модульного виробу. Компактність кріплення дозволяє обійтися без громіздких конструкцій та максимально скоротити нецільові втрати простору. При цьому модульні рішення можна використовувати в місцях з постійним режимом експлуатації. На відміну від розкладних конструкцій, вони залишаються комфортними для щоденного спуску та підйому, зберігаючи при цьому стійкість та міцність, довговічність своєї форми.

кутові та забіжні - у чому різниця

 

Кутові та забіжні: у чому різниця?

Часто покупці та замовники сходів плутаються в поняттях «забіжна» та «кутова» сходинка. Фактично всі сходинки, що забезпечують підйом та поворот, вважаються забіжними. Однак якщо сходи монтуються в кутку приміщення, то одна або дві, в залежності від конструкції, можуть упиратися безпосередньо в кут. Саме ці фрагменти конструкції називаються кутовими.

За відсутності чітко вираженої різниці між геометрією забіжних сходинок із виступом кутові фактично відсутні. Така конструкція поворотних сходів, що розташованих посеред приміщення або біля стіни, але не в кутку.

Двічі та тричі кутові вироби на забіжних сходах можуть зустрічатися, якщо їх поворот становить понад 90 градусів. Найчастіше у побуті зустрічаються моделі з поворотом на 180 градусів (марші йдуть паралельно один одному).

На сходах малогабаритних з плавним, по колу, поворотом, кутових сходинок немає. Всі елементи, що забезпечують поворот/підйом, вважаються забіжними.

використання кутових підйомних конструкцій

Тому можна підсумувати, сказавши, що кутові рішення активно застосовуються тільки у випадку, якщо підйомні конструкції примикають чітко до геометрично правильних елементів, наприклад, до торця стіни, де логічніше задіятиме саме їх. При бажанні та наявності хорошого дизайнера, який зуміє спроектувати відповідний дизайн-проект, їх можна поєднати і розташовувати поруч один з одним, але тільки за умови, що ваш елемент спуску не матиме закруглених кінців і форм.

Ви не впевнені в тому, як зробити кутові сходинки своїми руками і хочете довірити побудову підйомного елемента професіоналам? Тоді запишіться до нас на консультацію!