ПАЛАЦОВІ СХОДИ

Розкішні обителі монархів і вищого дворянства Європи не могли обійтися без таких же розкішних сходів. Мармур і граніт, дуб і горіх, коване мереживо перил, чудові скульптури – все це частина обов’язкового палацового інтер’єру.

Версаль як зразок для наслідування

Величний комплекс, збудований Королем-Сонцем Людовіком 14, вважається одним з найбільш значущих палаців Європи. Відповідно, палацові сходи Версалю служили предметом для наслідування численним архітекторам більш пізнього часу. Серед різних споруд Версаля можна виділити Сходи Послів.

Картинки по запросу лестница послов версаль

Приблизно до того ж часу відносяться виконані в іншому стилі ковані сходи в Букінгемському палаці.

Картинки по запросу дворцовые лестницы версаль

Російські царі, тяжіючи до поєднання європейського стилю і східної розкоші, використовували в своїх палацах ще більш ефектні споруди. Чудовим прикладом можуть стати палацові сходи Зимового палацу, де контраст білого каменю і яскравої позолоти справляє приголомшливе і пригнічуюче враження.

Картинки по запросу дворцовые лестницы

У набагато більш строгому стилі оформлений Михайлівський палац, де класичні пропорції вдало поєднані з по-царськи коштовними матеріалами.

Картинки по запросу михайловский дворец внутри

Цікаво, що творці палацових комплексів не обмежувалися внутрішніми сходами. Спуски в сад, до моря, річки виконувалися не менш стильно і монументально, ніж внутрішні конструкції. При цьому найбільш ефектно виглядали споруди, в яких з’єднувалися східні і західні мотиви, наприклад, кримський палац князів Воронцових.

Похожее изображение

Сучасні палаци

Нинішні архітектори прагнуть не відставати від своїх попередників в багатстві оздоблення та монументальності будівель. Однак використання сучасних технологій дозволяє зробити «палацові» сходи оперних театрів, дорогих готелів і інших громадських споруд більш надійними і легкими.

Похожее изображение

Аналогічно будуються – сучасні матеріали, класичний стиль – сходи в багатих особняках. Тут використовуються характерні для палацових інтер’єрів прийоми: різьблення по дереву і каменю, позолота і сріблення, ковані або литі перила, багатоярусні люстри в сходових отворах.

Картинки по запросу роскошные лестницы

Посилити враження від оригінальної архітектури і дизайну, підкреслити багату текстуру матеріалів допомагає приховане діодне підсвічування, освітлення сходових шахт і прорізів за допомогою світловодів, дзеркальних відображуючих систем, спрямованих прожекторів.

Картинки по запросу роскошные лестницы