Який колір для домашніх сходів вибрати?

Сходи в дизайні інтер’єру будинку

Сходи – перше, що кидається в очі, варто тільки увійти в будинок. А тому важливо правильно підібрати їх так, щоб вони оптимально вписувалася в інтер’єр.

Насамперед потрібно визначитися з типом конструкції. Маршові сходи, що складаються з суцільних сходинок, хороші при великому, вільному просторі, а також в класичному інтер’єрі. Явну конкуренцію їм складають гвинтові, що встановлюються там, де простір обмежений, і там, де потрібно підкреслити особливість і плавність форм інтер’єру.

Установка такої конструкції також повинна проводитися в приміщеннях, де це конче необхідно – в холі або коридорі. Не рекомендується встановлювати їх в спальнях, житлових зонах або на кухні, оскільки вони роблять приміщення більш «важким» і огрядним.

 

Правила вибору кольору для сходів у будинку

Вибрати колір для сходів – нелегке завдання, і виходити необхідно з кількох основних правил.

В першу чергу необхідно врахувати рівень освітлення в цій зоні. У разі, якщо поблизу немає вікон або ламп – рекомендується вибирати світлі, пастельні тони, так як більш темні виглядатимуть важко і похмуро. Фарбування сходів в темні кольори розумно вибирати, якщо простір дозволяє ввести поблизу точкові джерела світла.

контрастная лестница

Розумним рішенням стане парне фарбування. Наприклад, колір конструкції повинен відповідати будь-якому інтер’єрному елементу, часто – кольору плінтуса або дверей.

Не зайвим буде і орієнтування на присутній в будинку стиль інтер’єру. Залежно від нього можна буде вибирати рішення для дерев’яних або кованих сходів. Фарбування може бути як однотонним, так і виконане за принципом контрасту і сполучуваності.

Там, де необхідно яскравість і насиченість – краще вибирати фарби з блискучою основою. В іншому випадку матова поверхня будь-якого кольору поглине світло і буде виглядати спокійно і приглушеною.

 

Дизайн сходів для будинку в різних стилях

Важливо приділяти увагу всім конструкціям, в тому числі і сходам в будинку. Дизайн і колір буде залежати безпосередньо від стилістики інтер’єру і його особливостей.

Класика

Основа класичного стилю – застосування натуральних матеріалів, де домінують камінь і дерево. Як правило, застосовуються маршові конструкції з декількома майданчиками, характерними для великого, вільного простору. Фарбування сходів в такому стилі повинно гармоніювати з внутрішнім оздобленням будинку, мати природні відтінки – білий, сірий, тони коричневого і чорний. Не зайвими будуть і декоративні елементи з металу, а також відполіровані поверхні сходинок.

Лофт

Тут переважають прості, геометричні форми з мінімумом елементів і текстур. Серед матеріалів домінує камінь і бетон, рідше – скло і його похідні. Допускається використання декору у вигляді цегляних або інших деталей. Акцент на декорі в стилі лофт стирається, проте перевагу можна віддати гармонійному поєднанню кольорів в будинку.

Мінімалізм

лестница в минималистичном стиле

Основа інтер’єру сходів в мінімалізмі – це їх повне і гармонійне злиття з навколишнім оточенням. Створюється це за допомогою ефекту поєднання кольорів на підлозі і стінах разом з кольором самих прольотів і сходинок.

Застосовуються базові матеріали – камінь, дерево, як декор – скло. Особливо добре гармонує з мінімалізмом сходи, прикріплені на больцях. Допускаються невеликі, малопомітні перила.

Ар-деко

На основі цього стилю – витонченість, велика кількість декору і різних геометричних сполучень. Найчастіше в дизайн ар-деко вписуються маршові або гвинтові сходи. Акцент створюється не стільки за допомогою вибору матеріалу, серед якого домінує камінь, дерево і метал, скільки декоративними елементами – різьбленими поручнями і кованими візерунками.

Прованс

Дизайн сходів в будинку, орієнтованому на прованс, повинен бути відповідним. Тут рекомендується використовувати одномаршеві, класичні конструкції, з плавними, геометричними формами. Головним матеріалом повинно виступати дерево. Говорячи про колір, варто відзначити, що цей стиль характеризується приглушеною, світлої гамою кольорів – білим, бежевим, молочним або світло-сірим тоном.

Хай-тек

лестница в стиле хай-тек

Чіткість форм, властива мінімалізму, знайшла своє відображення і в цьому стилі. Конструкції в цьому стилі лаконічні, міцні і надійні. Використовують технологічні і сучасні матеріали – скло, камінь, метал, бетон. Палітра кольору в такій стилістиці – єдина і гармонійно поєднується з навколишньою обстановкою. У темних приміщеннях рекомендується вибирати сходи на тон світліше, а в світлих – зробити їх контрастними і темними.

Скандинавський

Інтер’єр сходів тут – це комбінація натуральних матеріалів (найчастіше – дерева або каменю), що мають чіткі, строгі межі. Особлива увага приділяється симетричності і простоті елементів. Використовується невелика кількість декору – перила або сходини з натурального мармуру.

Дизайн сходів і фарбування в такому стилі повинні відповідати дому в комплексі. Необхідно віддати перевагу світлим тонам і текстурі дерева.

Модерн

лестница в интерьере в стиле модерн

Будується на комбінуванні матеріалів – дерева і металу, скла і каменю. Відмінно вписуються в інтер’єр гвинтові, прості конструкції, проте можуть використовуватися і прямі маршові. Акцент створюється за допомогою декоративних елементів – візерунків і текстур, а також кольору – натуральних, деревних і природних відтінків.

 

Дерев’яні сходи: фарбування і поради

Красиві сходи в будинку – запорука створення правильного ефекту від інтер’єру в комплексі. Найчастіше дерев’яні конструкції потребують більшого догляду, ніж будь-які інші. І часто буває так, що необхідно змінити стилістику інтер’єру, зачепивши при цьому колір самих сходів.

Для того, щоб пофарбувати поверхню з дерева, важливо правильно вибрати матеріал. Олійну фарбу рекомендується використовувати всередині будинку, особливо її алкідний тип. Він дозволить приховати сліди зносу і зафарбувати подряпини.

Можна використовувати і лак для сходів. Він застосовується для того, щоб підкреслити природність деревної текстури і її натуральні відтінки. Зручний тим, що має найпростіший спосіб застосування і відносно низьку ціну. З його допомогою створюється захисний шар, що перешкоджає виникненню подряпин і вибоїн.

яркая деревянная лестница

Якщо є необхідність в повній зміні кольору – необхідно зачистити поверхню, а потім нанести грунтове покриття. Потім можна використовувати фарбу будь-якого кольору, краще – близьку до того по тону, що був раніше. У разі, якщо сходи створювалися з сосни – насамперед рекомендується прибрати смолу за допомогою технічних розчинів, і лише потім покривати поверхню фарбою або лаком.

Виникла потреба в підборі сходів для будинку? Тоді зверніться до наших фахівців, що допоможуть зробити правильний і гідний вибір!