ЯКІ СХОДИ ВИБРАТИ ДЛЯ ДАЧІ

Вибираючи зручні, компактні і недорогі сходи для дачі, важливо враховувати не тільки їх практичні, але і естетичні характеристики.

Практично і ефектно

Дачні будиночки зазвичай не відрізняються великими розмірами, тому перше завдання сходів в такому котеджі – забезпечити безпечний і комфортний підйом на другий поверх (в мансарду) і при цьому не займати багато місця.

Виходячи з цих міркувань, конструктори дачних будинків вибирають гвинтові сходи, моделі «гусячий крок» і маршові вироби з забіжними сходинками.

Якщо мова йде про рідко відвідуване приміщення – наприклад, горище або підвал – можна обмежитися складними або приставними сходами. Однак зручнішою буде модульна складена система, що в складеному стані закріплюється на стелі або стіні.

Особлива обробка або декор в дачних сходах, як правило, не передбачені, тому форма сходинок, поручнів, опорних елементів максимально проста і зручна для прибирання.

Ще один важливий фактор – здатність виробу «пережити» холодний сезон в неопалюваному будинку. Оскільки в зимовий період дачники рідко балують свої котеджі частими відвідинами, в холодних приміщеннях стає сиро і холодно. Відповідно вибирати матеріали для сходинок, поручнів і опор необхідно з урахуванням їх здатності переносити коливання температур і вологості.

Оптимальний варіант – метал із захисним покриттям. Ненабагато відстають від нього комбіновані вироби з металевою основою і доповненнями з вологозахищених матеріалів – наприклад, добре обробленої деревини або деревних плит.

Як зробити сходи частиною інтер’єру

При тотальному дефіциті місця і достатній фантазії власників, питання про те, які сходи вибрати для дачі, може вирішитися на користь «інтер’єрної» моделі. Такі вироби – не тільки пристрій для підйому-спуску, вони замінюють або доповнюють частину меблів, вносять оригінальність в обстановку, прикрашають приміщення.

Вибираючи незвичайні конструкції дачних сходів, не варто забувати і про безпеку / зручність переміщення по ним. Типові значення висоти і ширини сходинок, кута нахилу, розмірів сходового отвору виникли не на порожньому місці – вони засновані на статистичних даних про фізичні параметри середньої людини.

Для зміни стандартних розмірів елементів сходів необхідні серйозні причини – наприклад, нечасте використання або хороша фізична підготовка користувачів. При наявності в будинку людей похилого віку, дітей, хворих краще змінити параметри в бік збільшення безпеки і комфорту.