ПРАВИЛЬНИЙ РОЗРАХУНОК СХОДІВ

Надійність і зручність використання сходів залежать від правильності розрахунку їх експлуатаційних характеристик. Найбільш важливі при цьому визначення комфортної компоновки моделі і відповідність її здатності витримувати навантаження необхідному значенню.

Основи розрахунку сходів

Базовими елементами розрахунку вважаються:

  • кут нахилу;
  • висота і ширина щаблі;
  • висота сходового отвору;
  • кількість маршів.

При цьому орієнтуються на прийняті стандарти, отримані в результаті спостережень і емпіричних обчислень.

Обчислення починаються з визначення відстані між поверхами і вибору передбачуваного кута підйому. На підставі цих відомостей вибирають кількість прольотів (маршів) і розраховують кількість сходинок з урахуванням їх зручної геометрії.

Картинки по запросу расчет лестницы

Якщо необхідна висота підйому допускає використання тільки одного маршу, розрахунок спрощується. При необхідності влаштування сходових майданчиків схема змінюється.

Використовуючи нормативні дані та беручи усереднений розмір сходинок, можна приблизно вирахувати необхідну їх кількість. Для цього висота підйому (відстань між поверхами) ділиться на висоту сходинок. Так, для висоти 270 см і прийнятої висоти сходинки 19,5 см отримуємо кількість 13,85. Оскільки кількість сходинок не може бути не цілою, необхідно прийняти або більшу, або меншу кількість. Різниця компенсується за рахунок зміни висоти сходинок або використання фальшсходинок – додаткових накладок, що вмонтовуються на підлогу перед початком підйому. Для спрощення конструкції іноді також змінюють висоту тільки першої або останньої сходинки сходів.

Розрахунок міцності сходів на другий поверх

Крім геометричних обчислень, при конструюванні сходів використовують також розрахунки на міцність. Вони визначають, який саме каркас потрібно прийняти для забезпечення необхідної навантажувальної спроможності, який матеріал оптимальний для виготовлення. При заданому матеріалі розраховується перетин несучих елементів.

Питання про те, як розрахувати сходи, задають багато початківців ремонтників. Для правильного виконання обчислень необхідно мати дані про характеристики запланованих матеріалів, особливості конструкції будівлі, нюанси експлуатації. Однак в силу складності такого розрахунку краще замовити його професіоналам – це допоможе уникнути помилок при виготовленні сходів і уникнути ризику травм.