ЧИ ВАРТО ОБШИВАТИ МЕТАЛЕВИЙ КАРКАС СХОДІВ ДЕРЕВОМ

Деревина завжди вписується в домашній інтер’єр і несе відчуття тепла і затишку в будинок. Вона значно поступається по міцності металу, але виграє в естетичному сприйнятті. Саме тому комбінація метал + деревина частіше застосовується при влаштуванні металевих сходів на другий поверх котеджу, заміського будинку або дворівневої міської квартири. Сталевий каркас забезпечує міцність опорних конструкцій, а обшивка натуральним деревом створює комфорт і затишок в оселі. Металеві сходи, обшиті деревом більш безпечні для житлових приміщень.

Можливі варіанти обробки

Виготовлені металеві сходи за індивідуальним проектом можуть облицьовуватися деревиною в 2 варіантах:

  • повне облицювання сходів для будинку з металу. У цьому варіанті балясини, поручні, сходинки, косоури виготовляються з лісоматеріалу і закріплюються на сталевому каркасі. Після облицювання дерев’яні елементи повністю приховують металеві деталі;
  • часткове. При такому способі облицювання на сходовому марші влаштовуються тільки сходинки з дерева, а балюстрада – сталева або чавунна, яка може бути в різному виконанні: кована, суцільнолита, зварена. Основне застосування – металеві сходи в будинок. Нерідко така конструкція застосовується і під конкретний стиль внутрішнього інтер’єру – мінімалізму, хай-тек, лофт, де холод металу і тепло натурального дерева ідеально доповнюють загальний дизайн житла.

Необхідність облицювання

  • Сталеві сходи, обшиті деревом, мають збільшений експлуатаційний термін конструкції.
  • Деревина має природну красиву текстуру, різні породи – неповторні відтінки, які після обробки покращують естетичне сприйняття виробу і всього житла.
  • Облицювання деревом приховує дефекти зварювальних робіт, облагороджує всю конструкцію.
  • Природна властивість деревини – накопичувати і віддавати тепло, що підвищує комфортність житла.

Які породи деревини застосовують для обшивки

Найбільшою мірою при облицюванні каркасів сталевих конструкцій сходових маршів застосовують – дуб, бук, граб, ясен, горіх; лісоматеріал хвойних порід – ялину, модрину, сосну; фруктових дерев – вишню, грушу або екзотичних – венге, мербау, абаш. Підбір матеріалу облицювання повністю залежить від фінансових можливостей власника житла.