РОЗРАХУВАТИ СХОДИ НА ДРУГИЙ ПОВЕРХ

Зручність і безпека використання сходів залежать від правильності їх розрахунку. Також розрахункові дані необхідні при самостійному виготовленні, збірці конструкції. Перед початком обчислень і створенням креслень необхідно визначитися з характером використання моделі, складом її користувачів і запланованим типом.

 

Базові дані для розрахунку

Щоб розрахувати сходи на другий поверх (горище, в підвал і так далі), необхідно вибрати:

  • тип конструктивного елементу – прямі, поворотні з сходовими майданчиками або забіжними сходинками, гвинтові;
  • комфортний для даних умов кут підйому – для різних випадків він становить 20 … 50 градусів до горизонталі;

 

Картинки по запросу расчет лестницы

 

  • висоту сходинок з урахуванням висоти простору між поверхами (від чистової підлоги першого до чистової підлоги другого);
  • ширину проступа. Відхилення від стандартних розмірів пов’язані з розмірами сходового отвору, кутом підйому і габаритами користувачів;

 

http://kosour.ru/images/arch/image025.jpg

 

  • тип огорожі і спосіб її монтажу (на сходинках, поруч зі сходами);
  • конструкцію сходинок і спосіб їх кріплення (на тятивах, косоурах, консольно в стіні, на опорному стовпі для гвинтових моделей);
  • матеріали виробу.

 

Методи спрощення розрахунку

Скоротити часові витрати і без проблем розрахувати сходи на другий поверх допомагають нормативні дані для стандартних конструкцій і спеціальні онлайн-калькулятори.

«Граючи» параметрами, слід враховувати так звані «формули зручності і безпеки».

 

Картинки по запросу расчет лестницы

Ширина сходів повинна забезпечувати вільний рух, в тому числі з вантажем в руках. Робити сходинки ширше 1,25 м для приватного будинку не раціонально – зазвичай по ним рухається тільки одна людина.

Ширина сходинки не повинна бути меншою за розмір ступні найбільшого з користувачів. Навіть якщо нагорі розташовується тільки дитяча, не варто орієнтуватися на розмір ноги малюка – дорослі теж ходять по цих сходах, а діти швидко ростуть.

Висота підступенка безпосередньо залежить від кута підйому і робиться такою, щоб переміщення не викликало труднощів. Занадто круті сходи (з висотою більше 18 см) прийнятні тільки для горищних і підвальних сходів.

Розташування огорожі на сходинках вимагає розширення прольоту на величину самої опори і відступу від неї до краю сходинки. Якщо огорожа кріпиться до торця сходинки – слід врахувати це при розрахунку отвору під сходи.

Також до уваги слід включити визначення висоти перил.

Картинки по запросу расчет перил лестницы

Якщо сходами користуються маленькі діти, перила робляться подвійними – на рівнях, відповідних малюкові і дорослому, при цьому нижній ряд бажано робити переставним.