КОСОУРИ: ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ І ЯКІ БУВАЮТЬ?

Сходи – незамінний об’єкт в житлових будинках. Огорожі та перила для сходів – це складові компоненти. Косоур – один з найважливіших несучих деталей загальної конструкції. Надійність і стійкість споруди залежить від точності положення цієї деталі в певній установці.

РОЗШИФРОВКА «КОСОУРІВ»

Якщо зрозуміло, як використовується поручень для сходів, то термін «косоур» навіть не викликає асоціацій. Незрозуміле слово, але цілком просте визначення. До косоуру приєднуються все підйомні частини сходні. Це різновид тятиви, на яку спираються ступені.

КОСОУРИ: ВИДИ ДЕТАЛІ

Сходи металеві зовнішні або міжповерхові дерев’яні містять різну кількість косоурів. Саме за цією ознакою йде класифікація конструкцій:

1. Одинарний. Сходи з одним косоуром мають переважно металеву основу. Габарити такої конструкції невеликі. Опора встановлюється посеред сходинки. У такій установці потрібно уникати надмірного навантаження.

2. Подвійний. Всім знайомі класичні дерев’яні сходи, які і є представниками моделей з подвійним косоуром. Опорні деталі розміщуються по обох краях або з незначним відступом до внутрішньої частини сходинок.

3. Потрійний. При проектуванні металоконструкції сходів косоури монтуються так, щоб рівномірно розподілити навантаження. В цьому випадку додається для збільшення надійності сходів центральний косоур, крім бічних.

Сходинки також кріпляться до опори різними методами, тому класифікацію виконують ще і за цим ПАРАМЕТРОМ:

1) Гребінка. Основний спосіб, який застосовується для дерев’яних конструкцій. В цьому випадку косоур приймає форму ступені. Застосовувати косоури з гребенями можна і до залізобетонних варіацій, а також варити їх з швелерів.

2) Кобилки. Даний варіант підходить для одного косоура. Завдяки йому кріпляться сходинки.

Матеріал для виготовлення та продажу сходів на косоурах залежить від їх типу. Для установки косоурів завчасно співвідносять проект з наявністю і доступністю будівельних матеріалів. Однаково часто застосовується як дерево, так бетон або метал. Зробити самостійно косоури найпростіше з дерева. При виготовленні металевої основи облаштовують косоури за допомогою зварювання. Матеріалами можуть послужити шпали, труби або швелери.

Для створення залізобетонної конструкції необхідна арматура. Якщо важлива плавність ліній, рекомендується заливати бетон на місці. Серед залізобетонних косоуров можуть бути прямі і борін.

Сходи на косоурах вважаються стандартною установкою, яку можна зробити власними силами. Щоб отримати надійний сходовий об’єкт, важливо дотримуватися базових нормативів при проектуванні, встановлюючи в правильне положення кожен з його елементів.