СПІРАЛЬНІ І ГВИНТОВІ СХОДИ

Будь-який пристойний котедж або приватний будинок має як мінімум 2 поверхи. Ця обставина змушує його господаря побудувати сходи на другий (і далі) поверх. І бажано зручні, надійні і такі, що попутно виконують інші додаткові функції. І звичайно ж конструкція повинна бути красивою, щоб в процесі використання виникали тільки радісні емоції.

Чудові сходи будуть прекрасно гармоніювати з іншими частинами інтер’єру, підходити по стилю. До таких можна віднести спіральні і гвинтові сходи, що займають мінімум простору приміщення, що є чудовою прикрасою і навіть коморою для невеликих речей.

Види сходів

В принципі конструкції цих споруд схожі, але відрізняються кардинально:

  1. Гвинтові

Характеризуються тим, що основним несучим навантаження елементом є центральний опорний стовп. Це може бути металева труба або дерев’яний брус. До цієї опори прикріплюються сходинки вузьким кінцем, а широким – до гвинтової основи перил або до стіни. Довжина сходинок зазвичай від 0,8 до 1-го метра. По суті це спіральні сходи з нульовим внутрішнім радіусом. Виглядають ефектно, але не дуже зручні для дітей і літніх.

Слід мати на увазі, що побудувати нові надійні сходи може тільки кваліфікований фахівець. Тому кращими варіантами буде замовити готові гвинтові сходи. Звичайно, з попереднім проектуванням документації досвідченими фахівцями.

  1. Спіральні

Це більш перспективний вид сходів. Тут немає опорного стовпа. Будуються як частина звичайної (може бути гіперболічної) просторової спіралі на дерев’яних або металевих конструкціях.

Це далеко не економний варіант. Найприйнятнішим за витратами варіантом стали не дуже дорогі, міцні і візуально легкі спіральні сходи з бетону. Гарним доповненням до бетону буде додавання окремих елементів з престижних матеріалів.

Щоб установка сходів не стала проблемою в кінці будівництва, потрібно ще в проекті будинку закласти відповідні елементи заздалегідь обраного виду конструкції.