ЯК ЗРОБИТИ ГВИНТОВІ СХОДИ

Для самостійного виготовлення гвинтових сходів необхідно розрахувати їх геометричні параметри і правильно вибрати матеріали. При бажанні можна використовувати готові модульні комплекти для збірки, але важливо переконатися у відповідності моделі розміру отвору і висоті міжповерхового простору.

Розрахунок гвинтових сходів

Стандарти, що описують ширину і висоту сходинок, прийнятну для зручного підйому / спуску, кут нахилу, відносяться до гвинтових конструкцій так само, як і до маршових. Тому базовими даними для розрахунку є:

  • відстань від підлоги першого поверху до підлоги другого (повна висота підйому);
  • заплановані розміри отвору;
  • кут підйому (нахил траєкторії до горизонталі);
  • кут повороту сходів (число витків спіралі);
  • тип кріплення сходинок – на гвинтові косоури, на центральний стовп, з комбінованим опертям.

Картинки по запросу винтовая лестница расчет

При розрахунку вибирають положення лінії ходу так, щоб відстань до центру спіралі було не менше 2/3 R, в іншому випадку рух буде небезпечним і незручним. Необхідну ширину проступі визначають саме на траєкторії, вона повинна становити не менше однієї довжини стопи користувача.

Картинки по запросу винтовая лестница расчет

Виходячи з цих даних, складають креслення (схему) моделі і вибирають відповідний модульний комплект або самостійно виготовляють деталі для зборки. Новачкам варто спочатку розібратися, як зробити гвинтові сходи на основі готових деталей, і лише потім намагатися виготовити аналогічний виріб своїми руками.

Матеріали і способи кріплення

Найбільш простий для домашнього виготовлення і збірки варіант гвинтових сходів – дерев’яний виріб з металевим кріпленням. При цьому небажано вибирати консольний монтаж сходинок, в цьому випадку навантаження на них буде нерівномірним і доведеться збільшити товщину деталі. Оптимальний варіант – опора сходинки з одного боку на дерев’яну або металеву стійку (стовп), з іншого – на стінку або косоур.

Похожее изображение

Спростити виготовлення і складання деталей допоможе принцип модульності: всі сходинки мають однакову, гранично просту форму. Для отримання потрібного кута підйому і отримання необхідної жорсткості конструкції використовується металева арматура і дерев’яні вставки.

Похожее изображение

Модульні комплекти для збірки виготовляються за тим же принципом, але проставки і несучі елементи в них частіше металеві, а самі сходинки можуть бути виготовлені з більш сучасних і технологічних матеріалів – скла, міцних полімерів, металу. Як зробити гвинтові сходи з такого комплекту, докладно розповідається в інструкції до виробу.

Але, на жаль, не завжди зібраний вручну виріб володіє всіма характеристиками, якими хотілося б. Помилки при складанні дадуть про себе знати з часом. Тому рекомендуємо довірити виготовлення і монтаж сходів професіоналам.