СХОДИ «ГУСЯЧІ ЛАПКИ»: ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ

«Гусячі лапки», «качиний крок», метеликові, що танцюють, самба – все це назви одного виду сходів. Це сходи – з шаховим чергуванням сходинок, які мають вузьку і широку частини. Наступати слід саме на широку її частину. Приклади робіт даного виду сходів від наших майстрів.

 

Цікавий факт з історії створення

Приблизно в X-XI століттях сходи «гусячий крок» можна було зустріти в церквах і храмах. Завдяки цьому факту її стали називати «сходами ченця». Такі сходинки можна побачити в архітектурі знаменитого Собору Паризької Богоматері Нотр-Дам де Парі. А також найчастіше в цей часовий період конструкцію даного виду встановлювали в прольотах вузьких веж, млинів і дзвіниць.

 

Особливості конструкції

Компактність

Даний вид сходів встановлюється, коли обмежений простір, відведений для сходів. У випадках, коли неможливо вмістити пряму маршову конструкцію, а виготовлення приставних сходів нераціонально, варто звернути увагу на сходи «гусячий крок». Вони можуть служити в якості сходів на другий поверх в заміському або приватному будинку, для спуску в підвальне приміщення, а також виступати в якості зовнішньої або декоративної конструкції. Рідше її використовують в якості основної.

Великий кут нахилу

Сходи даної конструкції мають досить великий кут нахилу (орієнтовно 45 – 65 градусів), а також високі щаблі. Однак це компенсується безпосередньо формою сходинок, поручнями, опорами і грамотними розрахунками. А це і робить їх зручними і безпечними у використанні.

Оригінальний дизайн

Цей вид сходів є досить привабливим і незвичайним за своїм зовнішнім виглядом. Сходи «гусячий або качиний крок» відмінно впишуться в інтер’єр будь-якого стилю: будь то класика, авангард, лофт або кантрі. А оригінальності дизайну додадуть матеріали, вибрані для їх виготовлення і монтажу. Для виробництва сходів «гусячий крок» використовують:

  • дерево (дуб, бук, модрину),
  • метал (сталь, бронза, алюміній, чорні метали),
  • скло,
  • а також різні їх поєднання.

Для таких сходів може застосовуватися виготовлення сходів на металевому каркасі. Альтернативою «гусячих лапок» можуть стати гвинтові дерев’яні сходи або металеві.

Переваги

Виходячи з перерахованих вище особливостей метеликових сходів, можна виділити їх переваги:

  • економія простору і матеріалів;
  • незвичайність і креативність дизайну;
  • зручність використання;
  • безпеку конструкції.

Безпечне і комфортне використання даного виду сходів можливо лише при грамотних прорахунках, правильному складанні індивідуального проекту, відповідно до кожних конкретних умов. Виготовлення та монтаж сходів має здійснюватися справжніми професійними майстрами. Хоча, незважаючи на всю складність конструкції, можливо також самостійне виготовлення дерев’яних сходів «гусячий крок».