ВУЛИЧНІ СХОДИ НА ДРУГИЙ ПОВЕРХ

Якщо немає можливості влаштувати сходи всередині будинку (наприклад, його поверхи належать різним власникам, чи потрібен окремий вхід наверх), влаштовують вуличні конструкції для підйому і спуску. При цьому вуличні сходи на другий поверх піддаються впливу атмосферних явищ, страждають від перепадів температур і, відповідно, вимагають більш уважного підходу до вибору матеріалів і конструктиву.

Вимоги до вуличних сходів

Найбільш стійкі до атмосферних опадів і температурних коливань матеріали – метал і камінь (натуральний і штучний, тобто бетон і його варіації). Однак особливістю кам’яних і бетонних сходів вважається істотне збільшення ваги конструкції, в тому числі фасаду будівлі. Тому частіше монтують металеві вироби.

Залежно від особливостей клімату і експлуатації, а також типу будівлі, застосовують зовнішні сходи з:

  • «чорного» прокату із захисним покриттям (фарба, лак, полімерне напилення);
  • нержавіючого металу;
  • легких, хімічно інертних сплавів (при низькому навантаженні).

Крім того, вироби можуть бути доповнені накладками на щаблі з дерева, полімерів, легких бетонів, каменю, рідше – спеціально обробленого дерева.

Крім основних вимог до матеріалів, фахівці рекомендують звернути увагу на здатність сходинок і поручнів до ковзання. При частих випадках заледеніння або намокання фрагментів конструкції важливо встановлювати на сходинки протиковзкі накладки і виконувати перила з нековзаючого матеріалу. Щоб знизити ризик травм, найчастіше монтують накладки з губчастої або рельєфною гуми.

Варіації монтажу

За способом установки вуличні сходи на другий поверх діляться на:

  • ті, що закріплюються на стіні (фасаді) будівлі;
  • розташовані на наземних опорах;
  • комбіновані.

Третій варіант найбільш поширений, оскільки усуває ризик перекосу металевої конструкції в результаті нерівномірного навантаження на опори і просідання грунту в місці їх установки.

Часто до фасаду кріпиться тільки верхня частина сходів, зазвичай в місці входу в приміщення (придверний майданчик).

Такий же спосіб кріплення передбачений для металевих гвинтових сходів на другий поверх.

З метою збереження єдності стилю будівлі верхню площадку сходів часто доповнюють відповідним огородженням або влаштовують невеликий балкон / лоджію.