ЧОМУ СХОДИ СКРИПЛЯТЬ?

Здавалося б, це явище відноситься тільки до старих, сильно зношених або покинутих сходів. Однак іноді ця проблема зачіпає сходи, яким всього кілька років. Але що саме є причиною цього?

Перш за все – природа дерева. Це матеріал, який стискається і набухає під впливом вологи або інших факторів. Потім він змінює свою структуру, що може викликати неприємний звук для вух.

Потріскування або скрип також можуть бути причиною ослаблення або переміщення певних елементів. Зовнішні чинники, частота використання або неправильна конструкція сходів можуть вплинути на це.

Тим не менш, це не незвичайна ситуація – можна легко впоратися з цим самостійно або за допомогою професіонала.

Що робити з дерев’яними сходами, які видають неприємні звуки?

На самому початку, звичайно, знайти місце, яке скрипить. Найпростіший спосіб – пройти по ним кілька разів і уважно вислухати, звідки доноситься скрип.

Якщо в даному місці будуть виявлені які-небудь прорізи, порожнини або щілини, можна наповнити їх спеціальною дерев’яною замазкою або акрилової масою (варто вибрати правильний колір, щоб відремонтоване місце не виділялося на тлі всіх сходів). Після висихання препарату поверхню слід вирівняти і покрити, наприклад, лаком.

У разі великих зазорів працюватимуть вставки, які поміщаються в тріщини за допомогою плоского інструменту і ріжуться до потрібного розміру.

Ще один спосіб – шунтування. Він полягає в склеюванні дерев’яного блоку між рухомими елементами.

Часті причини неполадок

Причиною скрипів також можуть бути ослаблені роз’єми – цю проблему можна вирішити, просто затягнувши відповідні елементи.

Скрип також може бути викликаний погано відрегульованими сходинками або іншими дерев’яними елементами, а також цвяхами або шурупами, які труться об дерево. У цьому випадку компанія, яка збирає сходи, безумовно винна, бо якість виконання доводить ранні проблеми зі сходами. Є можливість спробувати виправити такі дефекти, наприклад, за допомогою додаткових гвинтів або додавши монтажну піну.

Ключ до ідеальних сходів – знайти правильну компанію, яка зробить їх точно підібраними, виготовленими з матеріалів вищої якості і надійно закріпленими.