ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ СКЛАДНИХ ГОРИЩНИХ СХОДІВ

Горищні або мансардні складні сходи для будинку – це окремий вид сходових конструкцій. Їх особливість в тому, що в момент, коли ними не користуються, сама конструкція збирається в спеціальний короб, який вмонтований в стелю.

Найбільшим попитом користуються складні горищні сходи, виготовлення яких відбувається з дерева і металу, переважно, алюмінію і сталі. Детальніше про види горищних сходів можна прочитати тут.

 

Переваги складних горищних сходів

 

Горищні складні сходи мають ряд незаперечних переваг.

Компактність

Виготовлення металоконструкцій для сходів на горище допомагає звільнити і зберегти вільний простір в момент, коли ними не користуються. І навіть в розкладеному вигляді вони займають мінімум місця.

Простота експлуатації

Вони легко дістаються і закріплюються в потрібному положенні. Щоб розкласти їх, досить лише потягнути за спеціальний механізм.

Зручність

Зручність у використанні в порівнянні з приставними сходами і драбинами, які вимагають постійного перенесення і окремого місця для їх зберігання.

Легкість

Сама конструкція легша за вагою ніж, наприклад, виготовлення сходів з дерева.

Бюджетність

Складні мансардні сходи є більш бюджетними порівняно з іншими. Тобто, їх вартість – їх перевага.

«Драбина-невидимка»

Дана сходова конструкція не помітна в зібраному вигляді.

Мінуси складних сходів

Незважаючи на всі очевидні плюси, складні горищні сходи мають деякі недоліки, про які також слід знати і ці нюанси потрібно враховувати при установці і експлуатації.

Нахил

Кут нахилу маршу в 60-70 градусів не завжди може бути зручним для користувачів. Та й підняття по ним габаритних і важких речей також може стати неможливим або утрудненим.

Низька вантажопідйомність

Найчастіше максимально допустима вага для підняття по горищним складним сходах становить 150-200 кг.

Нечасте використання

Складні сходи не підходять для частого використання. Якщо доведеться занадто часто підніматися по них і спускатися, то краще звернути увагу на інші види.

Труднощі у виготовленні сходів своїми руками

Проектування, виготовлення, монтаж сходів для горищних і мансардних приміщень вимагає точних і складних розрахунків, а також наявність спеціальних інструментів.

Безпека

В даному виді сходів часто не передбачені поручні, а ширина сходинки набагато менше, ніж в стаціонарних сходах. Підніматися по ним потрібно з обережністю, притримуючись за верхні щаблі. Це також варто враховувати, якщо експлуатація сходів передбачається дітьми. Також ненадійними можуть бути кріплення і фіксатори. Однак ці моменти можна усунути за допомогою установки перил та виготовлення огорож сходів, протиковзаючих накладок на сходи, акуратної експлуатації і своєчасного змащування механізмів.

Враховуючи всі описані мінуси і плюси сходових конструкцій, можна зробити наступний висновок. Задоволення від експлуатації та виключення зайвого клопоту принесуть тільки складні горищні сходи, виготовлення під замовлення та монтаж яких виконаний справжніми професіоналами. Адже вже на етапі проектування потрібна особлива точність в розрахунках. Як це зробити описано тут.