СХОДИ З МАЙДАНЧИКОМ

При можливості влаштувати внутрішньо будинкові сходи з майданчиком варто вибрати саме цей варіант – як показує практика, забіжні сходинки менш зручні. Звичайно, вони економлять простір, але при цьому розвернутися з габаритним вантажем (диваном чи шафою) вкрай важко.

Яким має бути сходовий майданчик

Залежно від конструкції сходів і їх запланованої прохідності – для одної або декількох осіб – вибирається ширина маршу і, відповідно, габарити майданчика. Ширина маршу для проходження тільки однієї людини становить 80 … 90 см, для двох і більше – не менше 120 см.

Сходова площадка в цьому випадку представляє собою квадрат зі стороною 80 … 90 см або 120 см для повороту на 90 градусів, або прямокутник для повороту на 120 … 180 градусів. При поділі сходів на два марші також вибирається розширений майданчик.

Розрізняють одно- і дворівневі майданчики, другий варіант в силу більшої складності конструкції використовується порівняно рідко.

Важливо: при значному підйомі в одному напрямку (без повороту) також необхідні сходові майданчики. Вони поділяють марші, дозволяючи зміцнити конструкцію, дають можливість для відпочинку користувачів.

Цікавим конструктивним рішенням вважаються кутові елементи для зупинок. Вони використовуються при повороті сходів на 180 градусів і займають частину майданчика – зазвичай трохи менше половини (показано вище на малюнку Д). Другу половину майданчика займають забіжні сходинки. Таким чином простір для маневру збільшується, а займане сходами місце трохи економиться.

Як можна оформити сходи з майданчиком

Завдяки дизайнерським рішенням сходовий майданчик не обов’язково буде нудним рівним прямокутником.

Можна «пограти» з:

  • формою – наприклад, замість квадрата / прямокутника використовувати трапецію, трикутник, вигнутий контур. При цьому і майданчик є, і кут підйому зберігається;
  • кольором – виділити обробку контрастними тонами, додати декоративні деталі, що відрізняються за кольором;
  • оформити стіну на повороті незвичайним малюнком, барельєфом, контурними орнаментами;
  • при достатніх розмірах майданчика поставити на ньому компактні меблі, статую, вазон з декоративною рослиною;
  • якщо майданчик виходить на фасад будинку, а не звернений вглиб його, відмінно доповнить інтер’єр вітражне вікно. Додатковий плюс такого декору – денне освітлення сходів.

Якщо перила сходів починаються і закінчуються красивими опорними стовпами / балясинами, вони будуть достатньою прикрасою сходової площадки.