Чи можна довіряти китайським виробникам комплектуючих  для сходів?

При необхідності установки сходів в приватному будинку або квартирі, власники часто стикаються з цікавою проблемою – на ринку потрібний продукт представлений тільки у варіанті «мейд ін Чайна». Недовіра до китайських товарів, дешевих і далеко не завжди якісних, цілком обгрунтована. Але чи завжди ці товари дійсно неякісні?

Китайські сходи на будівельному ринку пропонуються в декількох варіантах – модульні міжповерхові, складні горищні та підвальні, драбини і приставні моделі. Найчастіше для зручності доставки все вироби розібрані на складові і відповідно упаковані.

Розберемо проблему на прикладі модульних виробів – чи можна довіряти китайським виробникам комплектуючих для сходів? Тут треба враховувати кілька моментів.

  1. Незважаючи на те, що більшість великих торгових майданчиків (Алі-Експрес та аналогічні) мають російськомовну версію, краще не надто довіряти перекладу назв і описів товарів. Перекласти текст англійською мовою за допомогою онлайн-перекладача і порівняти з тим, що написано на «китайському російською» буде не зайвим. Іноді при цьому з’ясовуються цікаві подробиці.
  2. Слід дуже уважно ставитися до відгуків про продавця. Звичайно, що компанії,які нещодавно вийшли на торговельний майданчик, пропонують більш приємні ціни, але заодно вони можуть пропонувати і не якісні товари, або такі, що просто не відповідають опису.
  3. Треба бути готовим до того, що навіть якісні розбірні сходи, які цілком відповідають опису, можуть не мати інструкції або забезпечуватися описом виключно на мові виробника!

Також слід брати до уваги високий рівень майстерності жителів Піднебесної в області імітації. Якщо вже вони навчилися робити штучні яйця, цілком можна очікувати і того, що металева на вигляд і навіть по вазі деталь насправді виявиться пластиковою і швидко зламається під навантаженням.

Відповідно, питання про довіру вирішується кожним покупцем самостійно. Дешевизна китайської продукції не обов’язково говорить про її низьку якість. Найчастіше на продажну ціну впливає низька собівартість, малі витрати на робочу силу і транспортування. Але все ж не варто забувати про відому приказку: скупий платить двічі.

Висновок – наважуючись купити китайські комплектуючі для сходів, слід реально поставитися до можливості отримати не зовсім те (або навіть зовсім не те), чекати посилки занадто довго або зовсім втратити її в процесі доставки.