КОВКА В СТВОРЕННІ СХОДІВ ДЛЯ ЗАМІСЬКИХ БУДИНКІВ

Поряд з дорогим і якісним матеріалом сходинок і опор огорожі, ковані деталі вважаються найкращою прикрасою сходів в заміських будинках і дворівневих квартирах. Чим більш унікальною є обробка, тим вище цінується таке оформлення.

Методом ковки виготовляють

  • опори стовбчатого типу – з цільного металу або на основі порожнього прокату (труби круглого, овального, квадратного, прямокутного перетину);
  • заповнення перил – огороджувальні конструкції, декоративні деталі, каркас для скляних, дерев’яних і інших деталей огорожі;
  • перила – в основному опорні фрагменти у вигляді смуги або прутків.

Рідше кованими робляться опорні конструкції сходинок, частіше їх виготовляють методом зварювання з готового прокату або смуги.

Ковка в створенні сходів для заміських будинків використовується як сама по собі, так і в поєднанні з методиками гнуття, зварювання. Крім металу, в оформленні поручнів і сходинок широко застосовують дерево, натуральний і штучний камінь, скло. Останнє поєднання – кований метал і скло – вважається найбільш сучасним і ефектним варіантом оформлення.

Ковані деталі для сходів умовно поділяють на повторювані і унікальні. Перші виготовляють за допомогою шаблонів, які допомагають точно (з мінімальними відхиленнями форми і / або розміру) повторювати одні й ті ж елементи. Згодом ці деталі збираються в єдину конструкцію. Трохи коригуючи отримані фрагменти, майстер може зробити кожен з них неповторним. Унікальні ж деталі виготовляються в єдиному екземплярі і, як правило, використовуються для прикраси сходів.

Крім перил, для прикраси сходів у будинках використовуються також ковані світильники, в тому числі з підвісами і настінні. Для вуличних сходів часто перила виготовляють в комплексі з козирком або навісом, для роздвоєних і складних за формою підйомних конструкцій, що виходять на балкон або терасу, сходи доповнюють перилами балкона / тераси, виконаними в єдиному стилі з огорожею.

Особливо цікаво виглядає кована огорожа сходів і / або тераси з додаванням опорних елементів з дикого каменю або червоної цегли. Доповнивши таку огорожу кованими ж ліхтарями, встановленими на опори, можна отримати не тільки дуже красиву і ефектну, але і практичну конструкцію.

Також ковані сходи часто доповнюють кольоровою обробкою, поєднуючи базовий чорний колір сплавів на основі заліза з позолоченими, посрібленими або обробленими бронзою / міддю / латунню деталями.