БАЛЯСИНИ ДЛЯ СХОДІВ З МЕТАЛУ

Балясинами називаються опорні і проміжні стійки сходового огородження. Вони служать опорами для перил, передають навантаження від впливу на них на несучі елементи сходів і будівлі, забезпечують безпеку підйому і спуску. Однак не менш значущою роллю балясин вважається декоративна – вони здатні повністю перетворити стандартну конструкцію сходів, зробити її дизайн унікальним.

Балясини для сходів з металу

Незалежно від того, який матеріал був основним при створенні сходів, балясини часто виконують з металу. Це пов’язано з високою здатністю матеріалу витримувати навантаження, його широкими конструктивними і декоративними можливостями. При цьому використовується стандартний металопрокат – прутки різного перетину і кольору, труби, смуги – або індивідуально виконуються ковані деталі. Слід зазначити, що використання стандартних базових деталей не означає безликість огорожі. Поєднуючи різні форми і розміри, комбінуючи технології, майстри домагаються унікальності залізних балясин для сходів навіть при типових вихідних матеріалах. Доповнюють такі моделі ефектні декоративно-захисні покриття.

Однак більшою популярністю користуються все ж ковані балясини для сходів. Серед кращих зразків таких виробів можна знайти моделі в класичному стилі, незвичайні огорожі в індустріальному і навіть фантастичному дусі.

Доповнюємо метал деревом

Не менш популярними, ніж металеві, залишаються дерев’яні балясини для сходів. Тут також зберігається традиційне художнє різьблення і точіння, що створюють такі, що повторюються або відрізняються елементи огорожі. Але серед звичних форм все частіше з’являються більш лаконічні, суворі або, навпаки, природні нові ідеї дерев’яних поручнів.

Основною особливістю дерев’яних огорож можна вважати відмінність між опорними і проміжними стійками. Опорні відрізняються більшою масивністю і декоративністю, проміжні зазвичай мають однаковий дизайн і розмір.

Підвищені вимоги до природності інтер’єрів (особливо в дерев’яних будинках) диктують нову моду на огорожі з мінімально обробленої деревини. Такі вироби зберігають природну форму.

Дуже ефектно виглядають також комбіновані варіанти – дерево і метал. При цьому з деревини зазвичай виготовляється контактна частина перил (опорний брус) і окремі фрагменти конструкції огорожі, а несучі елементи виконуються металевими.

Цікаво, що комбінація деревини в її натуральному вигляді з хромованим або нержавіючим металом створює подвійне враження природності і сучасності. Це робить подібні моделі максимально вдалими для цінителів комфорту та естетики в інтер’єрі.