Балясини для сходів з металу

балясини з металу

Балясини – це опорні і проміжні стійки сходового огородження. Вони служать опорами для перил, передають навантаження від впливу на них на несучі елементи, забезпечують безпеку підйому і спуску. Однак не менш значущою роллю стійок вважається декоративна – вони здатні повністю перетворити стандартну конструкцію, зробити її дизайн унікальним.

 

Балясини для сходів з металу

Незалежно від того, який матеріал був основним при створенні підйомної моделі, стійки часто виконують з металу. Це пов’язано з високою міцністю матеріалу, його широкими конструктивними і декоративними можливостями. При цьому використовується стандартний металопрокат – прутки різного перетину і кольору, труби, смуги – або виконуються індивідуального ковані деталі.

стійка з металу

Слід зазначити, що використання стандартних базових деталей не означає безликість огорожі. Поєднуючи різні формати і розміри, комбінуючи технології, майстри домагаються унікальності металевих стійок для сходів навіть при типових вихідних даних. Доповнюють такі моделі ефектні декоративно-захисні покриття.

Однак більшою популярністю користуються все ж ковані моделі. Серед кращих зразків таких виробів можна знайти елементи в класичному стилі, незвичайні огорожі в індустріальному і навіть фантастичному дусі.

 

Переваги балясин з металу

перила з металу

Такі вироби разюче відрізняються від інших моделей. Вони мають відмінні властивості, сферу застосування, методику виготовлення. Крім того, їх установка досить проста, не вимагає особливих знань і наявності досвіду.

Металеві балясини до сходів в будинок мають ряд переваг:

  1. Міцність: вони більш стійкі і витримують більше ваги, ніж натуральне дерево;
  2. Стійкість до зовнішніх факторів: волога, комахи та інші чинники не страшні, так само, як і усадка з корозією;
  3. Вогнетривкість: опори з якісної сировини не горять під час пожежі, витримують тривалий вплив вогню;
  4. Широкі дизайнерські можливості: в порівнянні з деревом, їм легше надати бажаний дизайн, а ще вони прості в обробці.

Крім того, вони добре поєднуються з іншими матеріалами, наприклад, з опорами або перилами з натурального дерева.

 

Використовувані матеріали

Перила на сходи з металу вимагають установки не менш міцних стовпчиків, для виготовлення яких може використовуватися кілька типів основ.

Нержавіюча сталь

балясини з нержавіючої сталі

Нержавіюча сталь відрізняється високими антикорозійними властивостями. Її головна відмінність полягає в можливості витримати більше атмосферних опадів в разі установки на вулиці. Крім того, нержавіюча сталь – єдиний вид сировини, яка є стійкою до реагентів, що викликають танення снігу. З нержавійки найчастіше оформляються сходові марші в офісі, громадських місцях та інших приміщеннях.

Чавун

перила з чавуну

Балясини для сходів на другий поверх з чавуну – класичні, традиційні конструкції. Головна особливість – в стійкості не тільки до зовнішніх чинників, а й можливості витримати більше навантажень. Крім того, чавун з часом не втрачає не тільки фізичних властивостей, але і візуальної привабливості. Завдяки обробці чавуну надається будь-яка форма, а також він гарний у поєднанні з іншою сировиною. Литі елементи з чавуну поєднуються з бетоном, каменем та іншими матеріалами.

Залізо

Замовити балясини для сходів можна і з заліза. Як правило, при виготовленні використовується не чисте залізо, а його сплави з домішками. У підсумку воно легше фарбується і обробляється. Залізні конструкції є найбільш недорогими, легкими в установці. Можливість зварювання різних складових елементів значно розширює дизайнерські можливості.

Візуальна простота з лишком компенсується можливістю до створення ажурних, плетених і інших видів декору. Для тривалості експлуатації обробляється спеціальними покриттями.

 

Види конструкцій

Конструкції можуть відрізнятися не тільки по використовуваній сировині, але і розмірами та іншими параметрами.

Сучасні балясини до сходів найчастіше виготовляються у формі циліндра, прикрашеного різьбленням. Такі моделі виконуються на спеціальному токарному верстаті. Популярністю користуються і плоскі рішення, які мають перетин у вигляді прямокутника або еліпса.

балясина із заліза

Особливим видом конструкцій є кручені (скульптурні). Вважаються найбільш ефектними, оскільки можуть бути створені в самих різних форматах. Для цього конструкція спочатку обговорюється з замовником, а після відливається на виробництві. В результаті елементи виглядають автентично і оригінально.

Бувають високі і низькі стовпчики, доповнені прикрасами зверху або виконані в стилі мінімалізму. Зустрічаються також і оригінальні комбіновані стійки до поручнів, наприклад, прямокутники.

 

Технології виготовлення балясин до сходів

Для того, щоб створити балясини до сходів на косоурах, застосовують кілька основних технік, що відрізняються деякими особливостями.

Сварка

сучасні перила

Застосовується в разі використання сталевих, хромованих елементів. Вважається одним з найбільш простих способів створення декоративних елементів для сходової конструкції. Його надійність, а також легкість виробництва забезпечує низький цінник.

Важливо! Необхідно пам’ятати не тільки про безпечну відстань між елементами, а й безпосередньо про їх розміри. Як правило, висота стійок не перевищує 100 см.

Кування

Найчастіше металеві стійки для сходів в офіс виготовляються методом кування. Такі опори мають легку, ажурну сітку, поєднуються з іншими матеріалами – від дерева, до скла і каменю. Найпопулярнішою сировиною для кування є залізо. Його м’якість дозволяє сформувати будь-яку конфігурацію, а покриття кольором робить більш вишуканим на вигляд.

Лиття

перила як мистецтво

Металеві балясини для сходів можуть бути виготовлені методом лиття. Як правило, для цього використовують чавун. Суцільнолиті конструкції мають більш естетичний вигляд, можуть мати оригінальні форми. Крім того, моделі, виготовлені методом лиття, мають набагато більш низький цінник, і широкий простір для дизайну.

 

Доповнюємо метал деревом

Підвищені вимоги до природності інтер’єрів (особливо в дерев’яних будинках) диктують нову моду на огорожі з мінімально обробленої деревини. Такі вироби зберігають природну форму.

Дуже ефектно виглядають також комбіновані варіанти. При цьому з деревини зазвичай виготовляється контактна частина перил (опорний брус) і окремі фрагменти конструкції огорожі, а несучі елементи виконуються металевими. Частий варіант – стійка з металу і декором з дерева і навпаки.

перила з металу та дерева

Ще одне популярне рішення – сердечник, «обшитий» за допомогою накладки з дерева. При цьому для серцевини застосовується хром, а накладка створюється з стійких до зносу дуба, ясена або сосни.

Цікаво, що комбінація деревини в її натуральному вигляді з хромованим або нержавіючим металом створює подвійне враження природності і сучасності. Це робить подібні вироби максимально вдалими для цінителів комфорту та естетики в інтер’єрі.

сходи з металу та дерева

Головна особливість таких виробів полягає в можливості їх застосування з будь-якими видами сходових конструкцій.

На відміну від дерев’яних балясин, комбіновані мають підвищену стійкість при експлуатації завдяки поєднанню позитивних властивостей обох видів матеріалів.

Не можете знайти балясини для сходів, які підходили б для вашого інтер’єру? Тоді зв’яжіться з нами, і ми створимо унікальну конструкцію спеціально для вас!