Ковані сходи за місцем розташування можуть бути внутрішніми і зовнішніми. Їх встановлюють не тільки на підприємствах або в громадських місцях. Ковані сходи популярні серед власників приватних домоволодінь. Такі вироби підкреслюють стиль і статус господаря. Ковані сходи мають ряд безперечних переваг:

  • міцність;
  • надійність;
  • довговічність;
  • різноманітність дизайну і малюнків;
  • за ними легко доглядати;
  • вони поєднуються з усіма відомими будівельними та оздоблювальними матеріалами.

Сходи виготовляють в багатьох майстернях, але якість їх скрізь різна. Це залежить від майстерності фахівців, матеріалу, з якого роблять сходи.

Професійні майстри роблять сходи з власного металу. Вони знають, якої товщини повинен бути метал для кожного окремого виробу. Сплав металу теж має значення. Треба сказати, що ковані сходи коштують дорого. Але це не має значення, якщо виріб високої якості, він прослужить багато років.

Ковані сходи можуть бути поворотними, гвинтовими, маршовими. Для кожного окремого приміщення або ділянки можна вибрати найбільш підходящий варіант.

У будинках з великою площею відмінно виглядають маршові сходи. Це масштабні конструкції, які повністю розкривають всю красу виробу. Їх можна декорувати мармуром, штучним або натуральним каменем. Все залежить від уподобань власників та від загального дизайну приміщення.

Ковані сходи, які встановлюють поза приміщеннями, зазвичай нічим не прикрашають. Вони виконують швидше декоративну функцію, ніж практичну або функціональну. Хоча деякі власники приватних будинків замовляють ковані сходи, щоб можна було легко забратися на потрібну висоту. Але і в цьому випадку сходи будуть виглядати красиво. Індивідуальний малюнок зробить сходи ексклюзивними.

Гвинтові сходи в приміщенні швидше виконують декоративну функцію. Їх встановлюють, якщо потрібно виділити певну зону і піднятися на велику висоту. Такі сходів не дуже зручні, якщо в будинку є літні родичі.

Поворотні сходи встановлюють в будинках, де є кілька поверхів. Кожен проліт таких сходів обладнують зручним майданчиком. Часто такі майданчики бувають великими за площею. На них можна встановити не тільки декоративні деталі, але і крісла і стільці.

Замовляти сходи краще в перевірених компаніях. Тут не тільки виготовлять сходи, але і зроблять її монтаж. Декором займатимуться вже інші фахівці.