СХОДИ «КЛАСИКА ДИЗАЙН» В БУДИНКУ

Бездоганна елегантність, перевірена часом зручність і привабливість – ось основні риси класичного стилю. Саме його радять використовувати при оформленні дизайну будинку та елементів обстановки майстри інтер’єру всім, хто бажає отримати в результаті комфортний і вишуканий вигляд житла.

Сходи в кращих традиціях

Класичний стиль має на увазі плавність підйому сходів, використання натуральних матеріалів – дерева, каменю, металу – або їх хороших імітацій, стриманість декору і гармонію загального задуму. Найкраще відповідають вимогам стилю «класика» дизайн сходів в будинку, виконаних з натурального дерева або дерева з кованими деталями.

Вдалим доповненням до такої моделі стануть килимові доріжки або накладки на сходинки. Вони підкреслять комфорт і солідність обстановки, а заодно дозволять знизити ризик травм для любителів швидкого і неакуратного переміщення.

Обов’язковою рисою класичних сходів вважаються перила. Високі, відповідні росту дорослої людини, вони можуть при необхідності доповнюватися «дитячими» зйомними варіантами. Їх дизайн можна підібрати відповідно до загальної обробки моделі і її забарвлення.

Класика в конструктиві

Класичний стиль означає не тільки спокійну колірну гамму і елегантність обробки. Він також обмежує проектувальників у виборі типу конструкції сходів і розмірів їх деталей. Для цього стилю недоречні «висячі в повітрі» металеві або скляні сходинки, підсвічені діодами кольорові моделі без перил або із занадто химерною формою. Стандартом для класичних сходів вважаються косоури і тятиви, опорні стовпи з додатковим кріпленням сходинок до стіни або інших несучих елементів. Навіть типові больця з хромованого або полірованого металу не завжди вписуються в традиційний вигляд сходів в стилі «класика».

Оптимальним вважається варіант з дво-тримаршовими сходами, прольоти яких розділені майданчиками, а огорожу виконано з використанням дерев’яних або металевих (а також ліпних) стовпів і балясин.

Використання масивних опорних конструкцій вимагає досить значного простору, тому дизайн «класика» сходів в будинку з малою площею застосовується порівняно рідко. Цей тип споруд більше підходить для просторих особняків, великих багаторівневих квартир, солідних громадських будівель.

Гарним доповненням до класичних сходів стануть невеликі скульптури, ефектні висячі люстри, вишукані бра. При використанні гвинтових конструкцій як найкраще виглядають довгі, з безліччю підвісок, світильники, розміщені в колодязі спіральної споруди.