Сходи зі скла стали реальністю тільки після винаходу технології гартування матеріалу і створення багатошарових небитких панелей. Ефектні та ошатні, невагомі на вид і дуже міцні на ділі, скляні сходи відмінно вписуються в сучасний інтер’єр.
Особливості виготовлення скляних сходів
Незалежно від типу панелей – загартовані або шаруваті (триплекс) – їх торцева поверхня вразлива до ударів. Тому навіть коли міцність панелі виявляється достатньою при порівняно малій товщині, цей параметр збільшують – при значній товщині скло менше піддається ризику виникнення сколів і тріщин в торцях.
Дуже важливим є також правильний розподіл навантаження по всій сходинці. Тому підтримку панелі прагнуть зробити в декількох точках або по досить великій площині. Найбільш вдалим, з точки зору надійності конструкції, варіантом вважаються моделі з опорою в чотирьох і більше точках.
Чим більш рівномірно розташовані ці точки опори відносно площини сходинки, чим більша площа кожної окремої опори – тим краще розподіляється навантаження.
З іншого боку, скляні сходи, виготовлення яких багато в чому «зав’язано» на зовнішньому ефекті, часто намагаються позбавити видимих опор. Враження панелей, що «висять в повітрі» створює відчуття легкості, невагомості, чарівництва. Саме на цьому принципі базується бічне кріплення багатошарових скляних сходинок.
Зафіксовані однією стороною на несучій стіні, іншою – на скляній же панелі-опорі, такі сходинки здаються позбавленими будь-якої підтримки. При цьому розподіл навантаження в них виходить не менш рівномірним, ніж в чотирьохопорних сходинках на косоурі.
Скляні сходи як елемент освітлення
За рахунок заломлення світла в скляних панелях сходинок, на хромованих або скляних огорожах такі конструкції мають здатність не затінювати приміщення, а, навпаки, посилювати їх освітленість.
Чим більша кількість скла і полірованого, блискучого металу присутні в інтер’єрі, тим більше світлим і просторим здається приміщення. Зворотний бік медалі – холодність металевого і скляного блиску. Пом’якшити зайву строгість обстановки допомагає додавання дерев’яних деталей, використання теплих тонів стін і підлоги.
При бажанні можна також пом’якшити холодний блиск яскравим забарвленням самого скла або хоча б його якісним підсвічуванням.