СХОДИ З ФАРБОВАНОГО СКЛА З БАЛЯСИНАМИ

При облаштуванні скляних сходів використовується прозоре безбарвне, прозоре тоноване (кольорове), фактурне або армоване скло. При цьому для створення сприятливої ​​психологічної атмосфери і відчуття безпеки намагаються зробити щаблі й огородження досить помітними.

Різновиди скляних конструкцій

Сучасні варіанти скла – триплекс (з внутрішнім армуючим шаром), загартоване, армоване металом – мають високу міцність і стійкість до навантажень. Однак конструктори вважають за краще посилювати скляні сходи й огородження металевими (рідше дерев’яними або бетонними, кам’яними) елементами.

Зазвичай в ролі силових елементів використовуються металеві косоури і больця (стрижні, що з’єднують сходинки між собою).

При цьому панелі можуть спиратися точково або розподіленно – на спеціальні посадочні майданчики.

У порівняно рідкісних випадках сходинки зі спеціального посиленого триплекса (багатошарового скла) монтуються консольно в стіну. Такі сходи небезпечні для пересування через слизьку поверхню і погану видимість (крім варіантів з тонованим матеріалом), але виглядають в інтер’єрі дуже ефектно.

Огородження: скло і не тільки

Якщо міцність і зручність скляних сходинок знаходяться під питанням, то практичність скляних огорож визнана давно. Спеціальні сорти особливо міцного, стійкого до статичних і динамічних навантажень матеріалу забезпечують надійне огородження конструкції, не закривають світло і створюють відчуття видимої легкості сходів.

Сходи з фарбованого скла з балясинами, найчастіше хромованими – популярний варіант для офісних та громадських приміщень. У приватному будинку такий дизайн доречний тільки в тому випадку, якщо для обробки використаний строгий і холодний стиль «хай-тек».

Цікаво, що самі балясини – фігурні елементи, що підтримують перила і виконують роль огорожі – можуть бути скляними. Додаткове світлодіодне підсвічування підсилює фантастичне враження від подібної конструкції.

Найчастіше на скляних сходах використовують огорожі із молірованих (вигнутих) скляних панелей, прикріплених до східців або силової конструкції спеціальними утримувачами. Наявність в кріпленнях пружних вкладок дозволяє компенсувати можливу ударну вібрацію панелі і знизити ризик її ушкодження.