ПЕРИЛА – ЦЕ БЕЗПЕКА І ЕСТЕТИКА ВОДНОЧАС

Перила  являють собою конструкції, які розташовуються з боків сходового отвору. Вони забезпечують безпеку на сходах, запобігають випадковим падінням дорослих людей і дітей, на них можна опертися при необхідності (актуально для людей похилого віку, яким доводиться підніматися пішки на верхні поверхи).

Одночасно з цим, конструкції виконують декоративну функцію, адже багато з них мають привабливий дизайн, який прикрашає сходи й інтер’єр. Як вибрати безпечні перила? Які конструкції випускаються сучасними виробниками?

Різновиди перил

При виготовленні виробів може використовуватися натуральна деревина (наприклад, дуб, сосна, ясен) або якісний метал. У першому випадку перила можуть встановлюватися всередині приміщення (наприклад, в заміському будинку з декількома поверхами). Дерев’яні моделі проходять спеціальну обробку і покриваються лакофарбовими складами, що забезпечує стійкість до процесів гниття.

До переваг перил з натуральної деревини відноситься їх екологічна чистота. За умови використання якісних емалей і морилок вироби не будуть виділяти токсичні речовини. Проте, термін їх служби менше, ніж у сталевих огорож, тому вони використовуються виключно для оформлення внутрішнього оздоблення.

Металеві перила – це міцні огорожі, які забезпечують безпеку людей. Багато видів металевих виробів прикрашені кованими декоративними елементами, тому вони особливо доречно виглядатимуть в класичних інтер’єрах. На поверхню матеріалу наноситься порошкова фарба для захисту перил від корозійних процесів.

Як обрати безпечні перила?

Якщо у вашому будинку або установі немає дітей, висота таких конструкцій може становити 90 сантиметрів. При наявності дітей висота в обов’язковому порядку збільшується до 150 сантиметрів, при цьому ширина між окремими стійками не повинна перевищувати 10 сантиметрів.

Для максимальної безпеки і прикраси між стійками можуть розташовуватися прозорі або кольорові скляні вставки, які запобігають випадковому падінню.

Якщо перила встановлюються на вулиці, важливо передбачити широкі і зручні поручні, за які можна легко вхопитися, особливо при спуску по слизьких сходах.

Таким чином, красиві і якісні перила – це невід’ємний атрибут будь-яких сходів.