МОДУЛЬНІ СХОДИ З МЕТАЛУ

Основний принцип конструкції модульних сходів – використання однакових або елементів, що мінімально розрізняються, що складаються в єдиний виріб за допомогою спеціального кріплення.

Особливості модульних комплектів

Такі моделі можуть бути металевими, дерев’яними і комбінованими. При цьому для домашнього використання частіше застосовуються саме комбіновані варіанти: вони найбільш практичні і довговічні, зручні в збірці і прості в експлуатації. За рахунок того, що будь-який з елементів модульних сходів може бути замінений, ремонт таких виробів досить простий: необхідно лише докупити необхідні деталі, частково демонтувати конструкцію і зібрати її заново з уже заміненими фрагментами.

Збірні сходи зазвичай комплектуються дерев’яними, рідше скляними сходинками. Використання саме таких матеріалів пояснюється естетикою і стильовими особливостями моделей. Так, вироби класичного або неокласичного стилю частіше забезпечуються дерев’яними доповненнями, а ось модульні сходи з металу в стилі «лофт» або «індастріал» зазвичай доповнюють сходинками і огорожами із загартованого скла або металу.

Комплект для збірки обов’язково забезпечується інструкцією по монтажу. При цьому складальні креслення модульних сходів з металу показуються як в тривимірному, так і плоскому (проекції) відображенні для кращого розуміння суті конструкції.

Ціна питання

Вартість комплекту пов’язана з такими характеристиками виробу:

  • матеріали комплектуючих;
  • якість виготовлення складальних одиниць;
  • складність конструкції;
  • повнота складального комплекту (кількість одиниць і наявність всіх кріпильних елементів);
  • можливість модифікації сходів – зменшення або збільшення сходинок, зміна висоти підйому, доповнення допоміжними елементами;
  • репутація компанії-виробника.

Відповідно ціни модульних сходів коливаються від тисячі до десятків тисяч доларів. Якісні вітчизняні та імпортні вироби з відносно простою конструкцією обходяться дорожче китайських аналогів. При цьому, незважаючи на дешевизну виробів з Піднебесної, варто все ж віддати перевагу більш довговічним і надійним вітчизняним моделям. Крім інших переваг, варто відзначити їх відповідність ГОСТам, а також конструктивними особливостями будівель.