МОДУЛЬНІ СХОДИ: ЩО ЦЕ

Під назвою «модульні сходи» розуміється збірна модель з окремих елементів, більша частина яких однакова або має близькі параметри.

Конструктив модульних виробів

Модульні сходи поставляються покупцям у вигляді складального комплекту. У нього входять, в залежності від моделі:

  • модулі опорні (стартовий, рядові, фінішний);
  • опори – стовп, тримачі перил (не обов’язково);
  • сходинки / накладки на сходинки (стартові, рядові, забіжні, фінішні).

Як правило, модулі і опори виготовляються з якісного металу (нержавіюча сталь, сплави на основі сталі або легких металів з покриттям). До них можуть додаватися пластикові заглушки. Сходинки / накладки на сходинки виготовляються з дерева, рідше інших матеріалів. Дерев’яні вироби поставляються з лако-фарбовим покриттям або без нього, в залежності від комплектації.

При наявності в списку деталей,що поставляються перил, до загального переліку додаються опорні стійки, самі перила, накладки на них, проміжні елементи огородження.

По конструкції розрізняють сходи:

  • гвинтові;
  • маршові з забіжними сходинками або сходовим майданчиком;
  • маршові однопрогонові;
  • однопрогонові зі зміненими стартовими або фінішними сходинками.

Де купити і як змонтувати

Розбираючись з тим, що таке модульні сходи і як з ними працювати, не всі покупці правильно уявляють собі особливості монтажу. Придбати вироби можна в спеціалізованих магазинах, будівельних магазинах, безпосередньо у компаній-виробників. При виборі останнього варіанта простіше замовити нестандартну модель, в магазинах зазвичай пропонуються типові вироби.

Важливо: майже всі модульні сходи, навіть типові, можна адаптувати до нестандартних умов установки. Для цього прибираються / додаються додаткові сходинки (зазвичай рядові), використовуються підсилюючі елементи або вставки, що змінюють відстань між сходинками (їх висоту).

У комплект поставки виробники обов’язково додають інструкцію по збірці. Якщо інструкція в наборі відсутня, варто задуматися про якість виробу в цілому і можливі проблеми з міцністю, довговічністю і зовнішнім виглядом.

Тим, хто не може / не хоче займатися складанням самостійно, виробники і постачальники зазвичай пропонують послугу професійного монтажу. Вартість послуги становить 30 … 50% вартості виробу.