ЧИ ЗРУЧНІ ГВИНТОВІ СХОДИ

Зручність сходів залежить від трьох основних чинників: кута їх підйому, розмірів сходинок і ширини / висоти сходового отвору. При цьому характер конструкції – пряма, гвинтова, з прямими маршами і забіжними сходинками – менш критичний.

Як зробити гвинтові сходи зручними

При виборі виробу важливо заздалегідь прорахувати допустимі габарити отвору. Від цього буде залежати характер конструкції – на центральному опорному стовпі, тятивах, консольному кріпленні сходинок.

Картинки по запросу винтовая лестница разновидности

 

На відміну від більшості сучасних гвинтових сходів, в старих будівлях баштового типу часто вибирали варіант з великим зовнішнім діаметром виробу – сходинки «вилися» уздовж стіни, залишаючи в центрі значний простір.

Чи зручні гвинтові сходи для підйому і спуску, залежить від кута закрутки спіралі – чим менше внутрішній діаметр виробу (в мінімальному варіанті він дорівнює діаметру несучого стовпа), тим більша ймовірність запаморочення у користувачів, особливо при збільшеному куті нахилу.

Щоб уникнути цього недоліку і при цьому заощадити місце, бажано використовувати менш круті сходи зі сходинками криволінійної форми.

Висота підйому і розмір сходинок

Для гвинтових сходів зазвичай приймають кут нахилу 30 … 50 градусів. Так як людина при ходьбі по гвинтових сходах завжди дотримується 1/3 її зовнішньої сторони, саме там розмір проступу і висота сходинки повинні мати ті ж пропорції, що і маршові сходи з забіжними сходинками.

Картинки по запросу винтовая лестница угол наклона

Картинки по запросу винтовая лестница угол наклона

Виходячи з цих параметрів і загальної висоти підйому розраховується кількість сходинок з урахуванням зручності їх використання. Криволінійні опори дозволяють розширити опорну площадку без зміни геометрії сходів в цілому і, таким чином, зробити споруду більш зручною у використанні.

Перила на гвинтових сходах можуть бути відсутніми тільки в тому випадку, якщо сходинки з зовнішньої сторони прилягають до несучих стін, як у вежі, але, якщо ходити по ній будуть так-же і діти або люди похилого віку, поручень по стіні послужить додатковим засобом зручності і безпеки.