ТРУДНОЩІ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ СХОДІВ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Особливістю виготовлення сходів самостійно є великий ризик помилки при проектуванні виробу, виконанні деталей для них і збірці. Навіть умілий майстер може неправильно розрахувати крок або ширину сходинок, міцність конструкції, необхідний кут підйому.

Основні помилки при створенні металевих сходів для будинку своїми руками

Найчастіше в приватних будинках влаштовують сходи на металокаркасі, однак і для металевих, і для дерев’яних, і для комбінованих виробів типові окремі помилки:

  • неправильний розрахунок базових параметрів – кута підйому, висоти і ширини сходинок, висоти перил. Хоч як би не була великою спокуса зробити «як простіше», необхідно брати до уваги ергономіку людського тіла і пов’язані з нею норми для конструктивних елементів сходів;
  • невірний розрахунок міцності. Мала товщина сходинок, недостатній перетин опорних косоурів, тятив або центрального стовпа може призвести до обвалення конструкції під навантаженням;
  • неточне виготовлення елементів. Відхилення від розмірів, відмова від шаблонів при вирізанні сходинок і підступенків, неуважне ставлення до обробки поверхонь призведе до неможливості нормальної зборки;
  • порушення технології зборки. У разі виконання основних конструктивних елементів з дерева, можливе підрізка «на місці», але такі доробки не прикрашають виріб і не сприяють збереженню розрахункової міцності. При неякісному з’єднанні деталей ймовірне руйнування конструкції, поява скрипу і інших неприємних ефектів. Для сходів на сталевому каркасі своїми руками порушення технології незворотні, оскільки зварювання або отвір під кріплення в металі переробити дуже складно.

Чому не варто робити металеві сходи своїми руками

Для досвідченого зварювальника або монтажника з великим стажем роботи по металу виготовлення сходів на металокаркасі своїми руками не становить труднощів, проте такими навичками володіють нечасто. Крім того, для різання металу, свердління в ньому отворів під кріплення і тим більше зварювання потрібне спеціальне обладнання, в процесі робіт виникають неприємні запахи, багато бруду і гару. Тому, яким би вигідним не здавалося виготовлення сходів з металу своїми руками, краще довіритися професіоналам або придбати модульний комплект для збірки.

Чим кращі металеві сходи на замовлення:

  • точна відповідність розмірам замовника;
  • можливість вибору дизайну та широкий асортимент матеріалів та декору;
  • професіоналізм і швидкість виконання робіт;
  • грамотне проектування і розрахунок виробу з урахуванням нормативних параметрів та параметрів міцності;
  • швидкість виконання замовлення (крім особливо обумовлених складних проектів).

Не варто, не маючи спеціальних знань і навичок, братися за створення металевого каркасу сходів своїми руками, оскільки економія в цьому випадку може обернутися додатковими витратами на переробку або лікування у разі нещасного випадку. Краще довіритися фахівцям і отримати «на руки» сходи своєї мрії без зайвих витрат часу і сил!