СКІЛЬКИ ПЛОЩІ ЗАЙМАЮТЬ СХОДИ В БУДИНКУ

При виборі моделі сходів власники приміщення дуже переймаються питанням – а скільки площі займають сходи в будинку? Чи можна зменшити втрати місця і як при цьому зберегти зручність пересування?

Варіанти конструкцій

Займана сходами площа залежить від таких параметрів:

  • висоти міжповерхового простору;
  • нахилу сходового маршу або спіралі.

Від цих двох базових змінних залежить ширина і висота сходинок, їх кількість, загальні розміри сходового отвору.

Картинки по запросу конструкция лестницы

 

Важливо розуміти: чим частіше користуються підйомом / спуском, тим зручніше він повинен бути. Якщо в будинку є маленькі діти, люди похилого віку або хворі з обмеженою рухливістю, вимоги до зручності переміщення збільшуються.

Якщо економити місце не потрібно, можна прийняти оптимальні, вивірені часом і великим числом користувачів, параметри сходів:

  • кут нахилу приблизно 30 градусів до горизонталі;
  • марш шириною 90 … 100 мм з кількістю сходинок 3 … 17;
  • висотою сходинок 17 … 18 см і шириною проступа 25 … 32 см.

Якщо поверх має стандартну висоту 2500 … 3000 мм, подібні сходи з одним прольотом займуть до

((3 / 0,17) х0,3) х1 = 5,6 кв.м.

При влаштуванні двох однакових прольотів кількість займаного місця збільшується на величину міжмаршового майданчика (зазвичай його ширина дорівнює ширині маршу) або ж частину сходинок роблять забіжними. Таким чином, в кращому випадку сходи займуть 5 … 7 кв.м.

Як заощадити місце

Якщо зручність використання сходів менш критична, ніж розмір вільного простору під них, можна змінити конструкцію. Максимально компактними вважаються приставні й розташовані майже вертикально сходи (кут нахилу більше 60 градусів до горизонталі). Трохи менш економічні гвинтові, використання забіжних сходинок дозволяє зменшити розмір зайнятого простору на 10 … 15%.

Картинки по запросу площадь лестницы

Картинки по запросу площадь лестницы

 

Площа, яку займають сходи, також залежить від способу кріплення сходинок. Так, для гвинтових найбільш економічний варіант з центральним опорним стовпом. Для моделі з нахилом зі звичайними або забіжними сходинками – розташований під ними косоур або консольний монтаж в кладці стіни (якщо не доводиться збільшувати її товщину). Наявність тятив з двох сторін вже збільшує займаний простір на товщину тятиви.

Також на площу впливає місце розташування і спосіб кріплення огорожі. У тих випадках, коли опори перил монтуються на сходинках, вони не збільшують займане місце, але звужують прохід. Якщо ж опори винесені за межі сходинок – ширина проходу залишається незмінною, але загальні витрати місця збільшуються.