ВХІДНІ СХОДИ В ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ

Вхідна група – один з найважливіших елементів екстер’єру будинку. При цьому не варто обмежуватися вибором дизайну дверей, навісу над ними і елементів прикрас. Більш значимі сходи – їх сходинки, майданчик перед дверима, перила та інші деталі.

Якими бувають вхідні сходи в приватному будинку

Конструкція і характер виробу залежить від висоти підлоги першого поверху. Для високого цоколя доводиться підніматися до дверей по 6 … 10 східцях, для розташованої майже на рівні землі підлоги досить однієї-двох сходинок.

Матеріал сходів зазвичай вибирається або з міркувань єдності з конструкцією будинку в цілому – наприклад, дерев’яна модель для дерев’яного будинку – або виходячи з стійкості елементів до зовнішніх впливів. Найчастіше вхідні сходи виготовляють з:

  • бетонних блоків або монолітного залізобетону з облицюванням натуральним або штучним каменем, плиткою, деревом, цеглою і так далі;
  • цегляної або кам’яної кладки. Вона також може облицьовуватися або залишатися в природному вигляді;
  • металу з накладками на сходинки з високоміцних матеріалів – каменю, бетону, спеціального скла;
  • дерева з металевим або дерев’яним (рідше бетонним або кам’яним) каркасом.

Будь-які матеріали, незалежно від їх властивостей, повинні відповідати основним вимогам:

  • стійкість до атмосферної вологи, в тому числі сконденсованої на поверхні;
  • опірність до механічних пошкоджень і тертя;
  • легкість очищення від забруднень;
  • відсутність ковзання.

Важливі також естетичні характеристики – колір, текстура, що підходять до загального дизайну будинку.

Чим можна прикрасити вхідні сходи

Основні елементи декору сходів і ґанків – ошатні перила, козирки або навіси з кованими / литими елементами, вазони з квітами або декоративними рослинами, скульптурні групи.

Чим простіше екстер’єр будинку, тим менше декору має бути у вхідної групи і навпаки. Іноді ефектно оформлений ганок є єдиною прикрасою фасаду.

При виборі декоративних елементів важливо враховувати зручність користування сходами. Так, перила та огородження повинні забезпечувати надійну опору, вазони і скульптури – не загороджувати / звужувати прохід, козирки і навіси – гарантувати достатній захист від дощу і снігу.

Корисною у всіх відносинах прикрасою вхідних сходів в приватному будинку буде доріжка або накладки на сходинки з нековзних покриттів.