Вхідні сходи в приватному будинку

Види сходів в будинок

Перш, ніж вибирати готові сходи в будинок, необхідно визначитися з типом їх конструкції, що буде найбільш доречною на ділянці певного виду.

Класифікують ці конструкції за формами і конфігурацією. Також окремо прораховують розміри та інші параметри сходів в будинок на замовлення, включаючи декоративні прикраси, перила, сходинки і так далі.

Залежно від форми, конструкції бувають:

 • прямими: класичні сходи, що встановлюються як для маленьких ґанків, так і для більших;
 • гвинтовими: встановлюються при недостатньому вільному просторі і великій висоті;
 • поворотними: монтуються в умовах, коли вхідні двері в приватний будинок знаходяться під кутом.

вхідна група

Додатково існують конструкції, що мають рівні або навпаки, округлені кути, вибір яких залежить від естетичних уподобань. До естетичної групи конструкцій також належать моделі з ганком або без нього.

Залежно від розміру сходів в будинок, варіюється і наявність або відсутність майданчика на ній.

Окремо розглядаються комбіновані сходи в будинок. Ціни на них істотно вище, ніж на звичайні моделі, а також вимагають серйозного підходу до створення креслень, проте вони володіють великою кількістю дизайнів.

 

Матеріали для вхідних конструкцій

Перш, ніж створювати креслення сходів в будинок, необхідно визначитися з матеріалом для основи і декоративних елементів.

Дерево

сходи з дерева

Застосування дерева для виготовлення виробів вхідної групи – традиційне рішення. Найчастіше з цього матеріалу створюються косоури, тятиви, проступи, майданчики або поручні сходів в будинок. Оскільки дерево – матеріал досить недовговічний, застосовуються різні способи його обробки: нанесення антисептичних і лакових засобів, фарбування.

Для будівництва застосовують такі породи дерева, як сосна, дуб, береза ​​або модрина. Серед найпопулярніших – сосна з огляду на невисоку собівартість і естетичне візуальне оформлення.

Такі сходи відмінно поєднуються з будинками, що виконані з натурального деревного зрубу, або включають хоча б кілька дерев’яних елементів.

Метал

Металеві сходи в будинок стали використовуватися повсюдно після зміни архітектурної моди. Раніше вироби з металу застосовувалися для побудови конструкцій для гаражів, нежитлових будівель, а також для пожежних і евакуаційних цілей. Металеві сходи в будинок стали застосовуватися поряд зі зростаючою популярністю нових видів і способів їх зварювання.

З металу створюються і такі елементи, як грати, куточки, двутаври, прути та інші. Сучасні моделі використовують нержавіючу сталь, чавун і залізо. Щоб уникнути заледеніння такої конструкції застосовується кування гратами або ж невеликий ухил сходин.

Вироби з металу довговічні, міцні і надійні, а також підходять під будь-які типи будинків – від деревяних до цегельних.

Бетон

бетонні сходи на вулиці

Вхідна група може бути виготовлена ​​з литого бетону. З плюсів такого способу доповнення будинку відзначається простота, надійність і довговічність. Бетону не властиво видозмінюватися або ж псуватися в результаті взаємодії з атмосферними погодними умовами. Бетонні конструкції витримують перепади температури, однаково добре підходять для теплих і холодних кліматичних зон. Крім цього, вони не пошкоджуються від механічних впливів.

Крім того, бетонну конструкцію можна виготовити самостійно. Для цього потрібно провести розрахунок сходин вуличних сходів в будинок, їх основних параметрів і придбати суміш високої якості.

Цегла і камінь

Вхідна група з цегли або натурального каменю має певні схожості з бетонної. Її основу формується з бетонної суміші і покривають оздоблювальним матеріалом. Цегла і камінь можуть виступати не тільки як основа сходинок і площадки сходів, але і як матеріал для колон і іншого декору.

Застосовують такі сходи в будинках з бетону, каменю та інших матеріалів. Найпопулярнішим рішенням є обробка за допомогою мармуру або піщаника.

Комбіновані

сходи в будинок

Використання декількох типів матеріалів дозволяє створити конструкцію, що буде поєднувати в собі їх основні переваги, стане одночасно естетичною і надійною.

Використовуються різні варіанти вхідних комбінованих груп. Дерев’яна основа доповнюється металевими поручнями для сходів в будинок. Камінь вигідно комбінується з металом або ж плиткою, а також композитами з деревних матеріалів.

 

Перила для вхідних сходів

Перила представляють один з найбільш важливих і функціональних декоративних елементів вхідної групи, що має свої особливості і призначення.

Функції

Установка перил необхідна для:

 • Створення точки опори під час підйому / спуску по сходах (необхідно не тільки дорослим, але й дітям і пенсіонерам);
 • Зменшення травматичності у вологі або холодні дні, запобігання травм від можливих падінь;
 • Прикраса будинку та сходів в цілому.

Залежно від висунутих вимог і виду конструкції, перила можуть виконувати і інші функції, аж до створення комфортної зони ганку.

Матеріали

Перила виготовляються як з матеріалів, з яких створюється основа сходів, так і з будь-яких інших на вибір клієнта.

Найпопулярнішими є:

 • Дерево;
 • Метал;
 • Пластик;
 • Камінь;
 • Цегла;
 • Бетон;
 • Комбіновані.

Вибір матеріалу необхідно проводити не тільки в залежності від виготовленої конструкції, але і будинку теж. Дерев’яні перила рекомендується встановлювати в будинках із деревного зрубу, доповнюючи різьбленими елементами. Метал, в тому числі і сталь, вписуються в екстер’єр цегляних і бетонних будинків.

Бетонні перила підійдуть для відповідних характерних конструкцій з бетону, так само, як і камінь. А ось моделі з ПВХ універсальні і можуть бути встановлені в будь-якому будинку, оскільки наслідують великій кількості матеріалів.

Вибір розміру

сходи на вулиці

Згідно будівельним нормативам, перилами оснащуються виключно високі сходи. Висота перил повинна становити від 70 см і вище. У будинку, де присутні діти, буде розумніше встановлювати більш високі конструкції – від 90 до 120 см.

Декор

Крім оригінальних методів кування, перила доповнюються різними колірними рішеннями. Перила фарбуються або в тон вхідної групи, або ж мають стандартні відтінки – білий, чорний, коричневий. Рекомендується вибирати колір в залежності від сходин або майданчиків, підбирати їх в тон вхідних дверей в будинок. Завдяки сучасним видам фарбування, можна забезпечити перила кольором, що стійкий до вигорання на сонці, і досить довговічний.

Потрібні якісні вхідні сходи або перила  в будинок? Тоді замовте послуги нашої компанії, що надає індивідуальні дизайн-проекти для кожного клієнта!