У приватних будинках і на об’єктах з невеликим навантаженням, активно використовуються сходи на дерев’яному каркасі. Так називають базову деталь конструкції, яка є їх несучої основою, а попутно формує вигляд витвору в цілому. Основною перевагою є різноманітність стилістичних напрямків доступних користувачам виробів. Матеріал легко обробляється і приймає будь-яку форму, органічно вбудовуючись в діючу середу. З огляду на специфіку експлуатації, основою служить цілісний масив, пристосований до інтенсивної експлуатації і високих навантажень.

Використання дерева в якості каркасного матеріалу

Найчастіше для сходів використовуються опори з металу і бетону, чия міцність і практичність залишаються поза конкуренцією. Винятком стає застосування цілісного масиву, причому для цього береться деревина порід, які зарекомендували себе. Так дуб або ясен, відмінно справляються з найвищим пресингом навіть будучи використані в якості матеріалу для каркаса. Вони повністю виправдовують вкладення, а до того ж видозмінюють приміщення, привносячи в нього елегантні нотки і відчуття свіжості, яке дає тільки натуральне дерево.

Особливості вибору і застосування деревини

Термін служби моделей практично необмежений, і досягаючи декількох десятиліть, можна порівняти з періодом експлуатації самого об’єкта. Проблеми можуть виникнути тільки в разі, коли сходи виробляються з надмірною економією. Вона виражається в застосуванні дешевої деревини, не здатної забезпечити потрібні параметри. Якщо ж базовим матеріалом йде цілісний масив дуба або ясена, ніяких складнощів не виникне. З плином часу така модифікація не розсихається і не розтріскується, а мостини не скриплять під ногами мешканців.

Зовнішнє покриття може мати матову або лаковану структуру. Замовник також необмежений у виборі форми і конфігурації. Дерево легко приймає будь-який образ, відповідаючи класичному або сучасному інтер’єру. В процесі експлуатації йому може знадобитися косметичний ремонт, особливо якщо поверхня зіткнулася з механічним впливом. Процедура проводиться в найкоротші терміни і не вимагає особливих зусиль, дозволяючи впоратися без залучення сторонніх фахівців. В цілому каркас, виконаний з натуральної деревини, вирішує всі поставлені завдання, ні в чому не поступаючись аналогам.