Вибір сходів для будинку

Займаєтесь будівництвом заміського будинку з двома і більше поверхами? Чи повністю занурені у ремонт своєї дворівневої квартири? А може просто вирішили оновити набридлий інтер’єр? Вам вперше належить зробити вибір сходів для дому та перил до них? Відчуваєте розгубленість і зовсім не знаєте, на чому зупинитися? Звичайно, все залежить від особистих уподобань. Однак важливо врахувати деякі особливості, у чому допоможуть наші поради.

Сходи в будинку – це функціональний та естетичний елемент в інтер’єрі. Тут важливе все: матеріал, конструкція, декор. Основні пункти, на які варто звернути увагу, наведено нижче.

 

Як вибрати сходи на другий поверх: особливості підбору

як вибрати сходи на другий поверх

Саме від такого виробу залежить не лише безпека, а й зручність переміщення всіх мешканців. Тому важливо приділити особливу увагу деяким нюансам та  конструкційним особливостям.

Насамперед увагу варто звернути на те, яким чином будуватиметься сама конструкція, і чим вона утримуватиметься. Є лише два варіанти – тятива та больці. Моделі на тятивах мають кріплення сходинок нагорі під вирізом, що робить їх схожими на гребінку. Варіант на больцях дозволяє закріпити сходинки за допомогою кріплення, завдяки чому будуть видні лише штирі з металу, врізані у стіну.

При виборі підйомної конструкції необхідно враховувати особливості та вік усіх мешканців будинку. Якщо в ньому проживають люди похилого віку або маленькі діти, варто потурбуватися про захист для перил і балясин, спеціальне покриття для сходинок та інші нюанси.

сходи на другий поверх в маленькому будинку

Сходи на другий поверх у маленькому будинку відрізнятимуться від тих, які встановлюються у просторі, що не має габаритних обмежень. Тому важливо звернути увагу і на їх безпосередні розміри, що не повинні з’їдати більшу частину вільних сантиметрів та завантажувати невелике приміщення вітальні, холу та інших зон.

 

Місце розташування

місце розташування сходів

Найчастіше за місце встановлення виступає коридор, вітальня та хол. Від величини приміщення залежатиме вибір. Наприклад, для невеликого коридору підійдуть малогабаритні сходи: гвинтові або спіралеподібні. Якщо простір дозволяє, можна звернути увагу на двомаршеві із витонченими перилами. Звичайно, вони повинні вписуватись за стилем у загальний інтер’єр, поєднуватися з елементами меблів та декору.

 

Форма сходів

форми сходів

Коли питання, які сходи вибрати для приватного будинку, стає особливо актуальним, важливо врахувати не лише їх основні різновиди, а й конструкційні особливості.

Моделі поділяються на:

  • П-подібні: такий варіант є найбільш габаритним, займає велику кількість вільного простору, тому підходить для великих житлових будинків. Найкраще місце для встановлення – простора вітальня. Така модель створена з двох окремих прольотів прямої форми, які розташовуються на 180 градусів відносно один одного. Між ними є прямий майданчик, що з’єднує окремі фрагменти зі сходинками;
  • Г-подібні: сходи в приватних будинках такої форми створені з двох маршів, що окремо стоять, і розгорнуті один до одного під кутом в 90 градусів. Між прольотами встановлюється невеликий сполучний майданчик, який виконується із забіжними сходинками. Таку модель найзручніше встановлювати у приміщеннях, виконаних у формі квадрата;
  • Дугоподібні: є гібридом маршової та гвинтової конструкції. Має легкий, плавний кут повороту сходинок, завдяки чому зручно піднімається вгору і не має гострого, небезпечного кута нахилу. Не займає багато місця, особливо часто монтується в будинках з сучасним стилем інтер’єру.

Вплине на форму також площа приміщення, в якому планується їх встановлення, розмір, що виділяється під будівництво, величина та форма отвору під них. Це можуть бути сходи одно-або двомаршеві, гвинтові, монолітні, на каркасі, модульні, горищні і т.д.

Наприклад, для прямої одномаршової та двомаршової конструкції знадобиться велика площа в порівнянні з тією, яку займе більш компактна гвинтова. Також небагато місця займе малогабаритна конструкція «гусячі лапки» або метеликова модульна конструкція без підсходинок.

горищні сходи

Горищні вироби, виготовлення та монтаж яких також допоможе «заощадити» простір, у момент, коли ними не користуються, складаються і ховаються в спеціальний короб, вмонтований у стелю.

Окремо слід згадати таку конструкцію, як забіжна. Це свого роду модель з поворотом, розташувати яку найзручніше в зоні з кутом, вздовж поверхні стіни. Такий варіант добре виглядає у маленьких приміщеннях, а внизу можна розташувати зону відпочинку, книжкові полиці чи інші деталі.

Модульні сходи для квартири починають набирати популярності через підвищену зносостійкість, міцність і здатність витримати більше механічних пошкоджень при експлуатації. Однак при цьому вони не підходять для будинку, в якому мешкають маленькі діти або люди похилого віку.

 

Матеріал для сходів

сходи зі сталі та дерева

Тут все залежить від смакових уподобань та стилю в інтер’єрі. Виробляють їх із дерева або деревоподібних матеріалів, металу, у тому числі сталі, натурального та штучного каміння, скла, бетону тощо. А також можливе різне їх поєднання. Наприклад, скло-дерево, метал-дерево, бетон-камінь та інше.

Для виготовлення металевих сходів у квартиру використовують сталь. Такі конструкції не вимагають спеціального догляду та є довговічними. А оцінити те, як вони вписуються в інтер’єр допоможе візуалізація.

Деякі моделі виготовляють із дуба та бука. Бюджетним варіантом є виготовлення дерев’яної моделі із сосни та модрини. Однак варто пам’ятати, що при сухому кліматі вони здатні висихати і розтріскуватися, а при підвищеній вологості набухати і змінювати форму. Скільки коштують сходи в будинок з дерева розрахують на виробництві з огляду на всі особливості та нюанси.

сходи з натурального каменя та скла

Можливий варіант із натурального або штучного каменю. Відмінною рисою таких моделей є максимальний термін експлуатації, який досягає декількох десятків років. При цьому сходинки, як елемент, що піддається найбільшому зносу, може виготовлятись з мармуру, граніту, кварциту та інших видів каміння.

Сучасний дизайн інтер’єру може вимагати виробництва підйомних елементів зі скла. Вони відрізняються нетривалим терміном служби при неакуратній експлуатації або підборі неякісного скла. При цьому така модель є найбільш стильним і незвичним рішенням в інтер’єрі, але коштуватиме дорожче, оскільки знадобиться загартоване скло, триплекс або інші його варіанти.

 

Безпека

безпечна відстань між балясинами

Особливо цей пункт стосується тих сімей, які мають дітей. Сходи в цьому випадку повинні бути безпечними для них. На це впливає кут нахилу та ширина. Найоптимальнішим вважається нахил 30-40 градусів, а ширина сходів для будинку має бути не менше 80 см. Також досить важливо забезпечити їх освітлення: природне чи штучне.

Щоб зробити цей елемент будинку безпечнішим, необхідно передбачити такий нюанс, як відстань між балясинами під час проектування. За наявності в будинку дітей необхідно, щоб цей параметр становив не більше п’ятнадцяти сантиметрів, в ідеалі – близько десяти, щоб між ними не могло пройти дитяче тіло та голова.

Для підвищення безпеки експлуатації не рекомендується покривати дерев’яні сходинки за допомогою лаку, що робить їх слизькими та травмонебезпечними. Краще застосовувати килимове покриття, спеціальні доріжки, що кріпляться на клей або кріплення.

килимове покриття сходинок для безпеки сходів

При виготовленні сходів для будинку враховують і такий параметр, як глибина сходинок, що має становити близько 28 сантиметрів для зручного переміщення без падіння. При цьому їх висота має бути не більше 21 см, щоб мати можливість робити природний крок.

Для дітей можна встановити дитячий поручень, натягнути сітку між балясинами, встановити загородження, що перешкоджають входу на сходовий простір.

Бажаєте замовити сходи до будинку? Тоді зверніться до нашої компанії, яка гарантує швидке та якісне виробництво підйомних конструкцій!