Сходи на больцях

Особливість цих цікавих конструктивно та візуально сходів – використання дуже тонких та витончених у порівнянні зі звичайними тятивами та косоурами підтримуючих елементів. Фактично це стрижні з діаметром 5…25 мм, що з’єднують сходинки, а іноді й перила до сходів на больцях, в єдине ціле. Додатково сходинки кріпляться до стіни підтримуючими елементами.

 

Особливості больцевих сходів

Сходи на больцях – це унікальний тип конструкції, який передбачає особливе кріплення на поверхні, що несуть. Тут силовим елементом є кілька стрижнів, що виготовляються з міцного і товстого металу, щоб витримати вагу домочадців, а ще й самого виробу.

Спочатку про такий тип кріплення сходів до перекриття ніхто не знав, проте німецька будівельна компанія, яка займалася створенням підйомних конструкцій, запропонувала новий варіант. Вже знайомий нам термін пішов від німецького слова bolzen, що буквально перекладається як гвинт або штир – елементи, що дозволяють приєднати до загального каркасу сходинки, а сам виріб – до стіни.

де використовуються сходи на больцях

До особливостей больцевих сходів відносять такі нюанси:

  • Вони можуть розташовуватися вздовж основної, капітальної стіни, де при цьому сходинки будуть закріплені своїм торцем до основного елемента за допомогою металічних кронштейнів;
  • Якщо немає можливості задіяти кріплення або кронштейн, виріб встановлюється на косоур або стандартну тятиву;
  • Не використовувати кріплення можна лише за умови, що підйомна конструкція має прольоти з невеликими габаритами у висоту, що дозволяє фіксувати їх по обидва боки від сходинок;
  • Гвинтові сходи на больцях як основний елемент використовують стовп з металу, є також варіант з центральною тятивою, де сходинки з’єднуються по різних кінцях за допомогою штирів;
  • Висота кріплень може перевищувати або не перевищувати габарити сходинок, де в першому випадку їх можна задіяти як кріплення для балясин до сходів на больцях.

Завдяки тому, що такий виріб має велику кількість варіантів і можливостей для кріплення, встановлення та декорування, він є затребуваним у приватних будинках і навіть квартирах. При цьому підібрати таке рішення можна незалежно від компонування будівлі, а також за наявності різної відстані між поверхами.

 

Де використовуються сходи на больцях

Що таке сходи на больцях ми вже розібралися, а значить настав час поговорити детальніше про те, як, де і для чого їх застосовують у сучасному дизайні.

Переважно такі варіанти встановлюють усередині приміщень, оскільки зовні це є недоцільним і надто дорогим рішенням. Завдяки тому, що виріб має унікальний зовнішній вигляд, його марш стає основним елементом в інтер’єрі.

Застосовувати такі конструкції можна і в приміщеннях, які мають досить невеликі габарити. Вся справа в тому, що відсутність таких елементів, як косоур, тятива і балка, що несе, дозволяє заощадити простір, що особливо важливо в маленькій квартирі або в будинку. А ще це уможливлює пропуск променів сонця, що покращує природне освітлення.

універсальність сходів на больцях

При цьому такі моделі користуються популярністю як у класичних, так і сучасних дизайнах через свою універсальність. Вони не схильні до того, щоб давати усадку під час експлуатації, а також не деформуються, якщо підлога під ними несподівано прогнулась. Крім того, кріплення не схильні до розхитування, навіть якщо на щоденній основі сходами на другий поверх здійснюватиметься підйом великих вантажів.

Використовувати больцевий виріб можна в приватних будинках, а також на дачі, оскільки він не вимагає кропіткого догляду. Завдяки відкритій конструкції, прибирати буде просто, адже на ній просто ніде скупчитися пилу. А якщо якийсь окремий елемент вийшов з ладу, його можна замінити за кілька годин, не вдаючись до загального демонтажу.

 

Чому треба кріпити сходи з двох боків

Нерівномірне навантаження на сходинки для сходів із пластику та інших матеріалів призводить до того, що конструкція швидко виходить з ладу. Надмірне навантаження деформує стрижні, постійне одностороннє навантаження сходинок призводить до їх викривлення.

чому треба кріпити сходи на больцях з двох сторін

Саме тому фахівці рекомендують монтувати їх впритул до несучої стіни та кріпити до неї сходинки.

Важливо: використання штирів з регульованою (настроюваною) довжиною помітно спрощує розміщення сходинок, що дозволяє компенсувати невеликі неточності, допущені при розрахунку.

Виконуючи робочі ескізи конструкції, необхідно передбачити зручність кріплення сходів до стіни. Монтажні деталі повинні розташовуватися так, щоб проходити через верхній та нижній проступ на відстані не менше 1…1,5 см від краю.

Залежно від того, використовуються больця тільки для з’єднання сходинок або як опора для перил, використовують різні способи їх установки.

Підсилювальні сталеві смуги використовуються у разі крихких сходинок (скло, акриловий пластик) з демпфуючими прокладками. Аналогічні прокладки ставляться у місцях установки стійок і гайок до них, і навіть втулок. Це необхідно для гасіння вібрацій та збереження цілісності скляних або акрилових деталей.

 

Модні сходи: цікаві ідеї дизайну

Завдяки тому, що штирі часто кріпляться до перекриття верхнього поверху і несуть відносно невелике навантаження, їх можна використовувати як основу для розміщення декоративних та функціональних елементів інтер’єру. Цікавим рішенням є кріплення на штирях тримачів для вазонів із кімнатними квітами.

Задіяти гвинти як декоративні елементи можна і під час підготовки до більш суттєвих свят, наприклад, прикрашаючи виріб перед настанням Нового Року чи Різдва.

Не зайвим буде використовувати елементи для дрібних предметів декору, наприклад, ключниць, годинників, а також для створення вішалки, куди можна кинути якщо не верхній одяг, то шапки з шарфами точно.

Дерев’яні або металеві стрижні можуть працювати як легка перегородка для зонування приміщень. За рахунок того, що простір не перекритий суцільною стіною, повітря та світло проходять крізь перешкоду вільно, але візуально складається враження окремих відсіків.

Збільшення площі сходинок, висування площин за межі необхідного дає можливість влаштувати зручні полиці, місця для зберігання дрібниць.

При цьому звичайні больця перетворюються на більш складні, просторові елементи, що підтримують і формують конструкцію.

Моделі, які використовують штирі у своєму компонуванні, як правило, досить мінімалістичні та прості, що уможливлює їх застосування в сучасних стилях інтер’єру – від лофта до мінімалізму, особливо, якщо вони виготовлені з металу.

мінімалістичні сходи на больцях

Саме кріплення можна зробити хромованим, щоб кидалося у вічі, тим самим доповнюючи з його допомогою інтер’єр. При цьому, якщо доповнити виріб за допомогою таких же полірованих сходинок, сучасних перил для сходів, то можна створити авторське рішення для свого приміщення.

Потрібні сходи під ключ? Зверніться до нашої компанії, і ми гарантуємо якісний виріб з унікальним дизайном!