ОПТИМІЗАЦІЯ ДОМАШНЬОГО ПРОСТОРУ. КОМОРА ПІД СХОДАМИ

У нинішніх умовах, дотримуючись технологій «швидкого будівництва», будують будинки без комор (комірок), дорогих підвалів, але з просторим горищем, яке дуже часто потім переобладнують в мансардне приміщення. В такому випадку місця для зберігання стають просто розкішшю. Однак одне гарне місце навіть при сучасному плануванні, що тяжіє до мінімалізму, залишається непоміченим – це простір під сходами на першому поверсі. Під сходами завжди є місце, яке можна раціонально використовувати.

Тут дуже швидко самі собою накопичуються різні дрібниці і потрібні речі; вони добре зберігаються і зручно витягуються для подальшого використання. Порядок в такому сховищі легко навести і потім підтримувати: варто тільки продумати, спроектувати, раціонально розподілити необхідну кількість поличок, шаф і висувних відділень. Шафки і полички зі скошеними під певним кутом поверхнями або дверцятами купити в магазині неможливо. Доводиться всі ці меблі майструвати своїми руками, закликавши на допомогу вправність і фантазію.

Куточок під сходами немов створений для того, щоб заповнити його підходящими меблями для зберігання речей. Для цього необхідно зробити дуже, в даному випадку, важливе – визначити точний кут підйому сходів. На основі отриманих величин в подальшому можна буде проектувати меблі.

Меблева конструкція виконується без різьбових і шпонкових з’єднань. Необхідно, однак, в деяких місцях меблів вклеїти зміцнюючі смуги. Завдяки цим смугам поверхня полиць вирівнюється і суттєво збільшується, підвищуючи стабільність конструкції. Якщо важлива швидкість роботи, то ідеально підійде клей для дерева з високим ступенем початкової клейкості. В цьому випадку можна склеїти більшість деталей без застосування затискних струбцин. Щоб склеїти всі деталі прямо, потрібно відзначити місце розташування плит і смуг олівцем. З одного боку, нанести на поверхню клей для клею, накласти смуги по розмітці і злегка притиснути їх. Струбцини для склеювання тут необов’язкові.

Щоб розпил вийшов абсолютно прямим, слід вести опорну плиту лобзика по прямій направляючій або рейці. При склеюванні прямокутна дошка в одному кутку допомагає контролювати перпендикулярність з’єднання. На останньому етапі виготовлення пригвинчуються поворотні ролики. Монтується фасадна плита і ручки до фасадної плити.