ОСОБЛИВОСТІ ГВИНТОВИХ СХОДІВ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ

На відміну від звичайних, гвинтові сходи  закручуються у вигляді спіралі, і спуск або підйом здійснюється по колу. Перш, ніж розібратися чи можна гвинтові сходи в громадських місцях встановлювати для пересування з поверху на поверх, потрібно знати особливості конструкції споруди.

Конструктивні особливості гвинтових сходів

Головне місце у всій конструкції займає центральний стовп-опора, біля якого по колу на різних рівнях розташовані сходинки. Сходинки виконуються вужчими з одного краю. Спорудження встановлюється в сходовій клітинці, яка виконується в формі кола. Основною перевагою таких конструкцій є їх компактність. Перила для гвинтових сходів розташовуються на відстані досяжності руки. Конструкції бувають не тільки круглими, вони виробляються у вигляді квадрата або восьмикутника.

Установка гвинтових сходів в громадських місцях

У громадських місцях висока пропускна здатність, тому використовуються максимально безпечні споруди. Маючи змінну ширину сходинок, гвинтові сходи уповільнюють пересування по ним, особливо кількох осіб. Тому вони застосовуються, в основному, в кутках приміщення, в товщі стінок. На питання чи можуть гвинтові сходи бути евакуаційними, відповідь однозначна – ні. Для евакуації повинні використовуватися широкі безпечні конструкції, а гвинтові сходи мають другорядне значення.

Гвинтові конструкції широко застосовуються в якості зовнішніх елементів, особливо, якщо виконані сходи з металу. Всі частини споруд з’єднуються за допомогою зварювання, що робить їх надійними і довговічними.

Сходи металеві зовнішні мають ряд незаперечних переваг:

  • Компактність.
  • Міцність.
  • Тривалий термін експлуатації, 20 і більше років.
  • Можливість підібрати варіант для будь-якого інтер’єру.
  • Прикраса будинку.

Популярними стають сходи на металокаркасі, який виконується зазвичай з товстої сталі, рідше з чавуну. Сходинки можуть бути виконані з каменю, скла, дерева, металу. Перила виготовляються дерев’яними, скляними, з нержавіючої сталі, кованими з металу. Встановити сходи можна на больцах, тятивах, косоурах. Вибір монтажу залежить від виду несучого елемента.

Компактні гвинтові сходи для зовнішнього використання вигідно доповнять інтер’єр будь-якої будівлі.