Дерев’яні балясини для сходів

Оформлення сходів не може обійтися без базового елементу огорожі – балясин. Під цією назвою розуміються відносно тонкі, що не несуть навантаження стійки, що обмежують простір сходів і розташовані безпосередньо під поручнем. Оскільки основне навантаження від впливу на перила сприймають опорні стовпи (стійки) на початку і кінці маршу, дерев’яні балясини, ціна яких сильно залежить від складності обробки, грають декоративну роль і забезпечують безпеку пересування.

 

Переваги дерев’яних балясин для сходів

балясины из дерева для лестницы

Крім того, що подібні елементи мають оригінальний зовнішній вигляд і естетичність, вони ще й відрізняються великою кількістю форм, розмірів і можливостей для декору. З їх допомогою будь-яка підйомна конструкція перетворюється в оригінальну і авторську, багато прикрашену.

Серед переваг різьблених поручнів з дерева варто відзначити:

 1. Екологічність: натуральна сировина не виділяє токсичних та інших небезпечних для здоров’я речовин;
 2. Універсальність: вони органічно підходять для будь-якого типу інтер’єру – від кантрі, до лофт;
 3. Легкість установки: монтаж подібних конструкцій можна виконати своїми руками, без допомоги фахівця;
 4. Сполучуваність: вироби добре комбінуються зі склом, металом і іншим матеріалом;
 5. Довговічність: мінімальний термін служби стійок становить від 50 років в залежності від обраного дерева;
 6. Можливість заміни: в разі зносу будь-яку окрему деталь легко замінити іншою і немає необхідності демонтувати перила.

Крім того, сьогодні моделі з дерева, так само, як і металеві, завдяки різним покриттям стають стійкими до зовнішніх чинників, комах та іншим нюансам.

 

Використовувані матеріали

Для виробництва сучасних балясин до сходів використовують кілька видів натуральної сировини, кожне з яких має свої особливості.

Дуб

балясины из дуба

Порода має високі показники міцності, відрізняється гнучкістю і стійкістю до пошкоджень. Найнадійніше і довговічне дерево, яке може прослужити до сотні років. Пластичність матеріалу робить можливим створення будь-яких різьблених деталей, що будуть підкреслені серцевинними променями дерева в розрізі.

Сосна

Використовується для стандартних дерев’яних балясин. Ціна сосни одна з найнижчих, що дозволяє застосовувати її при обмеженому бюджеті. Тонка текстура дозволяє створювати унікальні візерунки, а міцність і гнучкість продовжать термін експлуатації.

Ясень

балясины из ясеня

Віддалено за характеристиками нагадує дуб, має середню стійкість до механічних пошкоджень. Єдиний вид сировини, який добре виглядає в інтер’єрі без покриття лаком. Складність в обробці не дозволяє створювати велику кількість дрібних різьблених візерунків.

Береза

Найпопулярніший варіант з огляду на цінову доступність. Має високу ударостійкість, проста в обробці, досить пластична, що дозволяє надавати їй будь-який рельєф. Хаотичність волокон на зрізі дозволяє створювати оригінальні малюнки.

Бук

лестница из бука

Стійки для сходів на другий поверх охоче виготовляють з міцного бука. Кращий вибір – установка перил в приміщеннях, які використовуються найчастіше, оскільки вони з легкістю витримують будь-які навантаження.

Модрина

Має оригінальний, кремовий відтінок. Славиться вагою в обробці, але високою міцністю. Відрізняється також великою смолистістю, яка дозволяє сировині бути стійкою до комах і грибків. Для збільшення терміну експлуатації необхідно покрити основу лаком.

 

Різновиди балясин

разновидности балясин

Вироби виготовляються з дерева тієї ж породи, що і сходини / перила / під сходини / сходи, але в деяких випадках для збільшення декоративності порода може відрізнятися. Виробляються вони методом точіння або різьблення, відповідно моделі називаються нагостреними або різьбленими. Можливі комбіновані варіанти, коли до основної, виточеної на токарному верстаті, форми додаються різьблені малюнки.

Розділяють опори, отримані методом машинної і ручної обробки. У першому випадку точіння і різьблення виконуються за допомогою універсальних і / або спеціалізованих верстатів. Так, дуже складні і ефектні деталі скульптурного, ажурною і рельєфного різьблення дозволяє створити багатокоординаційний фрезерний верстат з комп’ютерним управлінням.

Різьблені балясини для сходів, створені вручну, вважаються більш цінними, оскільки забезпечують унікальність виробів і більшу різноманітність прийомів і малюнків.

резные балясины

Крім механічної обробки, їх піддають патинуванню, обробці кракелюрним лаком, забарвленням, лакування.

За своєю формою вони поділяються на круглі, квадратні і плоскі. Круглі є найпростішими, базовими, виготовляються у формі циліндра. Квадратні підходять для лаконічного дизайну інтер’єру зі строгими лініями. А ось плоскі з фанери і дощок мають найбільш багатий дизайн, який прикрашається орнаментами і візерунками.

 

Оригінальні ідеї

Крім традиційних – різьблених і точених – виробів з цінного дерева, використовують слабо оброблений природний матеріал. Це складної форми гілки, щільні зв’язки очерету або бамбука, частини стовбурів і деревних коренів. Такі вироби вимагають відповідної стилістики інтер’єру і відповідного оточення. Крім того, за рахунок малої обробки можливо прояв деревної гнилі, впливу шкідників.

балясины в классическом интерьере

Також для стилю «лофт» застосовують навмисно спрощені балясини для сходів в будинок у вигляді стійок з квадратним або прямокутним перетином. Їх видима масивність – данина особливостям «заводського» стилю, що особливо добре виглядає на гвинтових моделях.

Цікаво, що дерев’яні вироби в спрощеному стилі часто піддаються процедурі брашування. Це дозволяє виділити природну текстуру матеріалу і підкреслити благородний примітивізм виробів.

 

Технології виготовлення балясини з дерева

тонкости изготовления деревянных балясин

Після того, як буде створено креслення і спроектований зовнішній вигляд самої деталі, зроблені розрахунки, підбір безпечної відстані і обраний матеріал, можна приступати до її виготовлення.

Виточування відбувається за наступним алгоритмом:

 1. Фіксація на верстаті за допомогою створення отворів на бічних торцях;
 2. Обточування за допомогою стамески, зрізка граней;
 3. Облицювання райєром під нахилом в 45 градусів;
 4. виточки різьблених елементів з використанням шаблону і установкою різця під потрібним кутом;
 5. Шліфування і полірування виробу;
 6. Просочення хімічними засобами або забарвлення за допомогою лаку.

Плоскі ж конструкції виготовляються набагато простіше. Для цього попередньо готується ескіз розміром 1: 1, накладається на підготовлену дошку, а потім за допомогою інструменту вирізаються необхідні деталі і візерунки.

 

Як доглядати за дерев’яними балясинами

как ухаживать за деревянными балясинами

Підбираючи подібні конструктивні елементи для свого будинку, необхідно пам’ятати, що вони потребують постійного догляду. Рекомендується на постійній основі протирати їх від пилу, не допускати попадання вологи на поверхню. Якщо колір починає тьмяніти або змінюватися – необхідно підфарбовувати перила.

Складність догляду за різьбленими дерев’яними балясинами буде варіюватися в залежності від кількості та особливостей декоративних елементів. Чим більше дрібних, опуклих деталей, тим складнішим буде подальший догляд і підтримка в чистому стані.

При появі на елементах плям від олівців, доглядових засобів та інших необхідно використовувати очищувач. Покриття лаком стійко витримує розчини зі спирту, розведені з водою. Більш стійкі забруднення можна видаляти за допомогою льоду, приклавши його на кілька хвилин.

У разі появи невеликих подряпин, можна скористатися олівцем з воску або спеціальним лаковим аерозолем.

Не знаєте, як замовити балясини для сходів? Тоді зв’яжіться з нами, і ми проконсультуємо з усіх питань і допоможемо з підбором!