ЯКИМ ПАРАМЕТРАМ МАЮТЬ ВІДПОВІДАТИ ГВИНТОВІ СХОДИ?

Гвинтові сходи – річ не тільки гарна, але й практична. Незважаючи на те, що вони асоціюються зі старовинними замками і багатими особняками, сьогодні їх можна часто зустріти в звичайному двоповерховому приватному будинку. Існує велика кількість факторів, що дозволяють зробити вибір саме на користь гвинтових сходів.

Переваги гвинтових сходів:

  • Компактність – розміри гвинтових сходів можуть бути такими, що ця деталь впишеться в будь-яке приміщення. Кімнати часом бувають занадто маленькими, щоб встановити класичні сходи – в такому випадку вони будуть занадто крутими, і підніматися по ним буде або вкрай небезпечно, або неможливо взагалі;
  • Оригінальність і стиль – деяким важливий цей параметр для інтер’єру, деяким просто подобається можливість прикрасити приміщення, оскільки цей вид сходів виглядає естетично і викликає певні асоціації;
  • Вони досить прості в установці, і при правильних розрахунках зробити сходи можна самостійно, без допомоги майстрів.
  • Також гвинтові сходи можуть бути круглі або багатокутні. Круглі можна поставити хоч посередині кімнати, а ось багатокутні зазвичай встановлюють біля стіни. Це також дозволяє підлаштовуватися під інтер’єр і зручність мешканців будинку.

Однак є один нюанс. Якщо ви вирішили ставити у себе вдома кручені сходи, то слід враховувати, що до них треба звикнути, особливо, якщо людина до цього по ним не ходила довго або взагалі. Також по таких сходах досить незручно носити габаритні речі.

Які параметри бувають у гвинтових сходів:

  • Мінімальний діаметр – 120 см, але сходи будуть зручними від 160см у діаметрі.
  • Розміри сходинок гвинтових сходів – цей параметр залежить від загального діаметра конструкції. Для малих (120-150) необхідно 12-14 сходинок, при цьому їх підйом повинен бути не менше 21 см.
  • Враховуйте матеріал, з якого ви будете робити сходи, якщо вирішили майструвати їх самостійно. Рекомендуються до установки гвинтові сходи на металокаркасі – вони легкі, недорогі, зручні у використанні, міцніші, ніж інші види, а щоб не було чути шуму, сходинки можна робити або дерев’яні, або просто оббити їх чимось м’яким.