БАЛЯСИНИ ДЛЯ СХОДІВ

Балясинами називаються невисокі фігурні стовпчики, які служать опорами для сходових перил. Якщо мова йде про сходи зі слабо навантаженими перилами (легкими), то в якості опор використовуються тільки перший і останній стовп прольоту, інші виконують декоративну і захисну роль. Якщо мається на увазі використання масивних перил, застосовується спирання на все балясини ряду.

Історія архітектурного елемента

Вперше балясини були використані ще в стародавній Ассирії, але масово їх стали монтувати як майже обов’язковий фрагмент сходової конструкції, починаючи з 16-го століття. «Початківцем» нової моди став Мікеланджело.

За минулий час матеріал виготовлення і форма балясин для сходів зазнали безліч змін. Традиційні матеріали – натуральний камінь, дерево – стали поступатися місцем синтетичному каменю, деревно-стружковим замінникам натуральної деревини. Використовується навіть скло, при наявності внутрішнього або зовнішнього підсвічування такі прозорі деталі виглядають особливо ефектно.

Більш звичні вироби з дерева зараз виготовляють в основному на токарних (якщо використовуються тіла обертання) або фрезерних верстатах. При цьому складне різьблення не вимагає обов’язкового втручання майстра – досить правильно запрограмувати верстат з ЧПУ,

Те ж стосується і балясин з каменю. Використання технології виробництва штучного каменю забезпечує максимально широкий вибір кольорів та фактур при порівняно низькій собівартості матеріалу. Цікаво, що завдяки більш однорідній, ніж у природних мінералів, структурі, вироби зі штучного каменю простіші в обробці і дають менший відсоток браку.

Більш того, технологія лиття з штучного каменю на основі полімерних в’яжучих речовин дозволяє отримувати не просто готові до шліфування балясини, а цілі фрагменти балюстради.

Незвичайні балясини

Традиційні форми опорних стовпчиків давно вже не влаштовують креативних дизайнерів. Тому з кожним днем ​​з’являється все більше незвичайних балясин для сходів. Їх оригінальність може бути пов’язана з особливою геометрією, комбінуванням матеріалів, творчим осмисленням виробу як опорного елемента перил.

Дуже ефектно виглядають моделі з елементами вітража, скляних огороджувальних панелей. При використанні багатошарових або об’ємних (з пустотами всередині) скляних виробів підсвічування зсередини підсилює враження незвичайності конструктивних елементів.

При використанні скляних огорож – балясини для сходів, панелі – в якості підсилюючих конструкцій монтуються металеві деталі.