Коли вибрати виготовлення сходів під ключ, а коли  звертатися до різних фахівців

Замовлення сходів для будинку – справа відповідальна і непроста. Тільки найпростіші конструкції можна виготовити самостійно, і навіть для цього необхідні серйозні навички в будівництві і відповідні інструменти. Якщо ж мова йде про порівняно складні або об’ємні роботи, краще звернутися до фахівців.

Однак в цьому випадку виникає питання – коли вибрати виготовлення сходів «під ключ», а коли звертатися до різних фахівців? Остаточне рішення завжди приймає замовник, адже тільки він знає, що саме хоче отримати. Але слід брати до уваги такі міркування.

Чим більше матеріалів і технологій використовується, тим складніше одному підприємству впоратися з усіма етапами роботи. Наприклад, для створення сходів з металевим каркасом, дерев’яними сходинками і скляним огородженням потрібно три комплекти обладнання! Таким верстатним парком володіють тільки великі компанії, а вони рідко працюють за приватними замовленнями, вважаючи за краще великі обсяги поставок.

Приватні фірми невеликого розміру з кількома співробітниками вважають за краще братися за більш «однорідні» вироби. Так, дерев’яні сходи без проблем виробляються в одній майстерні, а ось при наявності металевого каркаса або кованих перил потрібно співробітництво з фахівцями відповідного профілю. Часто така співпраця налагоджена, і замовник отримує готовий результат, не вникаючи в деталі роботи. Але іноді саме замовнику доводиться вирішувати питання про те, як правильно розбити весь процес створення сходів на окремі етапи і роздати завдання різним виконавцям. При цьому контролювати роботи і перевіряти відповідність виготовлених деталей також доведеться замовнику або призначеному ним координатору.

Найчастіше практикується так званий «субпідряд». Приватна або юридична особа, приймаючи замовлення, ділить його на частини і роздає замовлення іншим приватним або юридичним особам. При цьому за сумісність частин відповідає субпідрядник, і він же несе відповідальність перед замовником за якісне, своєчасне та правильне виконання всіх етапів, представляючи кінцевий результат спільної роботи.

Необхідно розуміти: хоча субпідрядник в цьому випадку не виконує замовлення сам, його робота заслуговує оплати. Адже саме він є «сполучною ланкою» між окремими виконавцями і звільняє замовника від вникання в деталі і витрати часу. Таким чином, замовлення сходів для будинку або квартири у такій компанії-субпідрядника- хороше рішення для зайнятих людей, які не схильні контролювати кожен рух виконавців і бажаючих отримати потрібний результат швидко і без клопоту.