ВИБІР ПІДРЯДНИКА З ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ВСТАНОВЛЕННЯ СХОДІВ

Більшість власників будинків і квартир, що не володіють високим рівнем навичок будівництва / ремонту або не бажають / не мають можливості цим займатися, вважають за краще довіряти установку сходів в своїй оселі надійним підрядникам. Однак, як визначити цю надійність? Як не помилитися з вибором підрядника з виготовлення та встановлення сходів?

Основні прикмети сумлінного виконавця

При замовленні в приватній фірмі (а державних в нашій країні вже практично немає) проекту і монтажу міжповерхових сходів, необхідно врахувати:

  • тип власності компанії. Якщо мова йде про «індивідуальну роботу без оформлення документів», тобто фактично «шабашку», очікувати будь-яких гарантій якості не варто. Це, по суті справи, лотерея – може пощастити, а може і ні, і ймовірність другого результату помітно вище. При юридично оформленій документації в договорі повинні бути чітко прописані реквізити і дані компанії, номери ліцензій, сертифікатів та інших даних, що підтверджують право фірми займатися даним видом діяльності. Оптимально вимагати підтвердження ще ДО оформлення договору;
  • особливості оформлення документів на замовлення. У солідних конторах надають креслення, трьохмірні візуалізації, обов’язково проводять заміри за місцем, погоджують деталі проекту з замовником. Якщо пропонується «договір на словах» і видаються фрази: «так у вас типовий будинок, все підійде ідеально, нічого заміряти!» – варто задуматися про якість майбутніх сходів;
  • «прозорість» складеного кошторису. У ньому не повинно бути загальних фраз «надання послуг» або «витрати на придбання матеріалів». Грамотно складений кошторис є таблицею з повністю розписаними цінами на одиницю матеріалу / комплектуючого, розцінками на певні види робіт із зазначенням їх тривалості / обсягу.

При цьому договір іноді включає доповнення «дрібним шрифтом», в яких містяться дані про умови, що обмежують відповідальність виконавця. Також слід уважно прочитувати основні пункти – якщо вони допускають різночитання, необхідно уточнити неясні моменти і, по можливості, домогтися зміни документа. Фрази «у нас типовий договір, в ньому все вказано!» – не аргумент.

Відгуки – не привід для довіри

Часто люди звертаються у фірму, вже «перевірену» кимось із знайомих / друзів / родичів, але при цьому гарантії сумлінності виконавця немає, завжди можливі невраховані фактори і випадковості. Довіряти відгукам на сайті компанії – ризик ще більший, оскільки часто ці відгуки бувають «замовними», тобто написаними за гроші або в обмін на бонуси або знижки. Негативні відгуки при цьому часто видаляються модераторами сайту.

Єдиний спосіб реально перевірити якість роботи виконавця – особисто оцінити вже виконані ним замовлення. За домовленістю виконавець може запросити замовника на виробництво (в цех), на місце монтажу поточного об’єкта або домовитися з кимось із колишніх замовників про огляд вже змонтованих сходів.